Górnictwo: samorządy przeciwko nowelizacji Prawa geologicznego
Samorządy skupione w Śląskim Związku Gmin i Powiatów są przeciwne ograniczaniu ich uprawnień w proponowanej nowelizacji Prawa geologicznego i górniczego. Przygotowany w resorcie środowiska projekt ma m.in. uprościć proces uzyskiwania koncesji na wydobywanie kopalin. Opublikowane w piątek, 8 grudnia, stanowisko w tej sprawie przyjęło podczas niedawnych obrad zgromadzenie ogólne