samorządy

Lista artykułów

Ruda Śląska: przestrzenne rewolucje w kolonii robotniczej

Nowa droga dojazdowa, parkingi i chodniki oraz dużo zieleni – tak za pół roku będzie wyglądać niezagospodarowana część zabytkowej kolonii robotniczej Kaufhaus w Rudzie Śląskiej. Dokładnie chodzi o rejon ul. Gwardii Ludowej 24 – 33 - poinformował portal góniczy nettg.pl rudzki magistrat.  Miasto wyłoniło właśnie firmę, która za ponad 850 tys. zł zrealizuje tę

Samorząd: w Rudzie Śląskiej wydali decyzję w sprawie spalarni

Samorząd Rudy Śląskiej wydał w poniedziałek (15 maja) decyzję środowiskową, precyzującą warunki powstania w mieście Ekologicznego Centrum Odzysku Energii - poinformował wiceprezydent miasta Krzysztof Mejer. W Centrum odpady mają być wykorzystywane do produkcji energii. Elektrociepłownia, gdzie mają być spalane odpady resztkowe i osady ściekowe ma powstać na 16-hektarowej

1478093304 kwiecinski jerzy mr gov pl

Kwieciński: potrzebne większe zaangażowanie samorządów w przedsięwzięcia gospodarcze

Potrzebne jest większe zaangażowanie samorządów w przedsięwzięcia gospodarcze na szczeblu lokalnym - powiedział w czwartek w Katowicach wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. Wskazał, że kluczowe są tu projekty innowacyjne, sprzyjające rozwojowi. Podczas czwartkowej sesji Europejskiego Kongresu Gospodarczego poświęconej stykowi samorządu i biznesu wiceminister Kwieciński

Jaworzno: to będzie pierwsza taka trasa rowerowa w Polsce

Dwujezdniową trasę dla rowerzystów, bezkolizyjnie przekraczającą główne drogi między centrum Jaworzna i osiedlem w północno-zachodniej części miasta, zamierza zbudować do września 2018 r. miejscowy magistrat. To część większego projektu miasta związanego z transportem miejskim. W przetargu na budowę połączenia nazywanego velostradą, które połączy centrum z Osiedlem

Katowice: powstaną trzy nowe baseny

Trzy nowe baseny za nieco ponad 75 mln zł zbuduje do 2019 r. samorząd Katowic. W piątek (28 kwietnia) miasto poinformowało o wyborze wykonawców. Ich łączne oferty okazały się niższe niż zakładany wcześniej koszt inwestycji - przekraczający 92 mln zł. Baseny powstaną przy ul. Kościuszki w dzielnicy Brynów, ul. Wczasowej na Ligocie - Zadolu oraz ul. Hallera/Konna w Szopienicach -

Jaworzno: samorząd zainteresowany elektrycznymi taksówkami

Samorząd Jaworzna jest zainteresowany wprowadzeniem na swoim terenie elektrycznych taksówek. Kilkanaście takich wozów na ulicy miasta, podobnych do tych, jakie już kursują w Warszawie, miałoby wspierać promowaną przez miasto ideę upowszechnienia elektromobilności. W czwartek (27 kwietnia) prezydent Jaworzna Paweł Silbert był jednym z sygnatariuszy umowy ws. powołania Inteligentnej

Metropolia Sląska: radni wyrazili aprobatę

Radni województwa śląskiego spełnili kolejną formalność na drodze powołania do życia związku metropolitalnego. W poniedziałek (24 kwietnia) wyrazili aprobatę w sprawie jej powołania Na 42 obecnych 41 radnych było „za”, przy jednym głosie „wstrzymującym się” - poinformowały portal góniczy nettg.pl służby prasowe Urzędu Marszałkowskiego województwa śląskiego. -

Śląskie: Sejmik przyjął wojewódzki plan gospodarki odpadami

Rozwój selektywnej zbiórki odpadów przewiduje plan gospodarki odpadami woj. śląskiego na lata 2016-2022. Dokument przyjęty w poniedziałek (24 kwietnia) przez śląskich radnych wskazuje planowane działania i lokalizacje inwestycji, np. 43 nowych punktów selektywnej zbiórki i 8 spalarni. Zarząd woj. śląskiego przyjął projekt swojego planu 23 grudnia ub. roku - jako ostatni z