płace

Lista artykułów

Wciąż niskie zarobki w sektorze państwowym

Podczas wtorkowej (6 listopada) konferencji w Centrum Adama Smitha w Warszawie dyskutowano o zarobkach kadry menadżerskiej spółek Skarbu Państwa.Podczas spotkania przedstawiono wyniki dwóch raportów: „O sposobach wynagradzania kadry menadżerskiej spółek Skarbu Państwa i tzw. ustawie kominowej - autorstwa Roberta Gwiazdowskigo, prezydenta Centrum Adama

Tylko 8 procent Polaków regularnie oszczędza

Tylko 8 proc. Polaków deklaruje, że regularnie oszczędza. Co drugi (56 proc.) przeznacza wszystko na bieżące potrzeby, a co trzeciemu (34 proc.) udaje się od czasu do czasu coś odłożyć - informuje Rzeczpospolita.Z badań TNS Polska dla Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowym wynika też, że prawie połowa oszczędzających jest w stanie odłożyć od 100 do 500 zł miesięcznie.

Podwyżki nie nadążają za inflacją

Po raz pierwszy od 20 lat spadną w tym roku realne wynagrodzenia - stwierdza Dziennik Gazeta Prawna.Według danych GUS, w trzech kwartałach 2012 r. średnie wynagrodzenie w firmach było o 3,7 proc. wyższe niż przed rokiem. Ale biorąc pod uwagę inflację, która w tym czasie osiągnęła poziom 4 proc., jego siła nabywcza płac spadła o 0,2 proc. - wylicza "DGP".I jak

JSW: zarząd przedstawia swoją propozycję

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej na firmowej stronie internetowej opublikował propozycję jaką w środę (17 października) przedstawił związkom zawodowym w sprawie rozwiązanie sporów zbiorowych.

Kompania Węglowa: jest porozumienie płacowe

Wskaźnik przyrostu przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w Kompanii Węglowej w 2012 r. wzrośnie dodatkowo o 0,7 proc. do poziomu 7,9 proc. - ustalono podczas zakończonychw piątek (5 października) około godz. 11. negocjacji płacowych. Dodatkowo 0,9 proc środków z funduszu motywacyjnego zostanie przesuniętych do funduszu płac. Pieniądze, wynikające z przyrostu wynagrodzeń,

Płace: w Jastrzębiu Zdrój płacą najwięcej

Węgiel wygrał z miedzią? W 2010 r. najwięcej zarabiało się w powiecie lubińskim. Teraz statystycznym liderem w tej materii (za rok 2011) jest Jastrzębie Zdrój.

KW: bez porozumienia w negocjacjach płacowych

Bez porozumienia zakończyła się w środę 19 września kolejna runda negocjacji pomiędzy zarządem Kompanii Węglowej (KW) a działającymi w spółce związkami w sprawie wzrostu wskaźnika wynagrodzeń. Związki chcą, by płace górników wzrosły o 1 proc. powyżej faktycznej inflacji.

Bytom: podwyżki dla pracowników oświaty

Od 1 września 10-proc. podwyżki wynagrodzeń otrzymają pracownicy obsługi i administracji z bytomskich szkół – poinformował Lesław Ordon, przewodniczący Regionalnego Sekretariatu Nauki i Oświaty NSZZ Solidarność.- To pierwsza od pięciu lat podwyżka płac dla tej grupy pracowników oświaty – zaznaczono w nadesłanym do portalu górniczego nettg.pl