kopalnie

Lista artykułów

Zostało najtrudniejsze pięć procent

Wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń ocenił stopień zaawansowania rozmów dotyczących umowy społecznej dla górnictwa na 95 procent. - Te pozostałe pięć procent jest pewnie najtrudniejsze – powiedział Soboń po zakończeniu piątkowej rundy negocjacji. Jak zaznaczył Soboń do uzgodnienia zostało kilka punktów. - Mamy też do odrobienia pracę domową, czyli w kilku

Będą rozmowy w spółkach dotyczące gwarancji zatrudnienia

Po siedmiu godzinach zakończyły się piątkowe (12 marca) rozmowy zespołu plenarnego w sprawie umowy społecznej dla górnictwa. Jak poinformował przewodniczący górniczej Solidarności Bogusław Hutek, kolejna tura negocjacji została zaplanowana na czwartek. W przyszłym tygodniu mają się również odbyć spotkania organizacji związkowych z zarządami poszczególnych spółek

W piątek kolejna tura rozmów. „80 proc. uzgodnione”

Ponad osiem godzin trwały czwartkowe (11 marca) negocjacje dotyczące umowy społecznej dla górnictwa. Jak poinformował przewodniczący górniczej Solidarności Bogusław Hutek rozmowy będę kontynuowane w piątek. Związkowo-rządowe rozmowy dotyczące umowy społecznej zakończyły się przed godz. 21:30. Strony uzgodniły, że negocjacje będą kontynuowane w dniu następnym, czyli w

Porozumienie? „Kwestia tego, czy strony będą racjonalne”

W czwartek, 11 marca, rozpoczęło się kolejne spotkanie zespołu plenarnego, który pracuje na zapisami umowy społecznej dla górnictwa. Jak powiedział wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń, wciąż pozostają rozbieżności do uzgodnienia, a porozumienie będzie zależało od tego, czy „strony będą chciały być racjonalne”. Zapytany o możliwość zakończenia negocjacji

Jeśli ustalenia okażą się fikcją, to zostaje rewolucyjna pieśń

W czwartek, 11 marca, rozpocznie się kolejna, być może już ostatnia, tura negocjacji w sprawie umowy społecznej dla górnictwa. Poniżej przedstawiamy stanowisko MZZ „Kadra” Górnictwo. „Jesteśmy w procesie negocjacji. Zostało do uzgodnienia niewiele: czy zamkniemy kopalnie niezgodnie z umówionym , kontrowersyjnym harmonogramem ?; czy gwarancje zatrudnienia gwarantują zatrudnienie?

W czwartek rozmowy, w piątek umowa społeczna?

W czwartek, 11 marca, odbędzie się kolejna tura rozmów w sprawie umowy społecznej dla górnictwa. Wg przewodniczącego Rady OPZZ Woj. Śląskiego Wacława Czerkawskiego podpisanie umowy jest mozliwe nawet w następnym dniu. - Dużo rzeczy jest już praktycznie uzgodnionych. Są kluczowe kwestie, tj. ustawowe gwarancje pracy dla górników i pracowników przeróbki, gdzie są odrębne zdania

Chcemy gwarancji, że kopalnie będą pracowały zgodnie z ustaleniami

W czwartek po raz kolejny strona związkowa spotka się z delegacją rządową, żeby ustalić ostatnie rozbieżności w umowie społecznej dla górnictwa. O to, czy może to być ostatnie spotkanie przed podpisaniem umowy zapytaliśmy Bogusława Ziętka, przewodniczącego Sierpnia 80. - Jest to możliwe, ale ja nie jestem aż tak wielkim optymistą, dlatego że nadal pozostaje wiele

Są rozbieżności, ale do uzgodnienia zostało niedużo

- Zbliżamy się powoli do końca. Są jeszcze rozbieżności, które będziemy omawiać na spotkaniu zespołu plenarnego, ale do uzgodnienia i dogadania zostało naprawdę niedużo i będziemy mogli podpisać umowę społeczną – mówi Bogusław Hutek, szef górniczej Solidarności. Spotkanie zespołu plenarnego rozpocznie się w czwartek o godz. 13. Wśród kwestii, które wymagają jeszcze