kopalnie

Lista artykułów

Co dalej z umową? „Propozycje trudne do zaakceptowania”

We wtorek (30 marca) strona związkowa ma przesłać rządowi swoje propozycje dotyczące spornych zapisów w umowie społecznej. - Propozycje przesłane przez ministra Sobonia w minionym tygodniu są dla nas trudne do zaakceptowania – powiedział przewodniczący górniczej Solidarności Bogusław Hutek. Podczas ostatniej rundy rozmów, która odbyła się w czwartek, 18 marca, strona rządowa

W czwartek stanowisko MAP ws. rozbieżności w umowie społecznej dla górnictwa

- Stanowisko Ministerstwa Aktywów Państwowych w sprawach stanowiących rozbieżności w rozmowach o umowie społecznej dla górnictwa zostanie przekazane związkom zawodowym i zarządom spółek górniczych w czwartek - poinformował wiceminister aktywów Artur Soboń. W miniony piątek, po blisko 15-godzinnych negocjacjach, wiceszef MAP informował, że pozostające do uzgodnienia punkty

Podpisanie umowy społecznej dla górnictwa w marcu nierealne

- Przed końcem marca nie uda się podpisać umowy społecznej, określającej szczegóły wygaszania kopalń i transformacji Śląska - ocenił w środę przewodniczący śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz. Toczące się w tej sprawie negocjacje prawdopodobnie przedłużą się z powodu pandemii COVID-19. Wcześniej zarówno przedstawiciele strony związkowej, jak i rządowej

Wzrost zachorowań wśród pracowników sektora wydobywczego

W środę, 24 marca, w Jastrzębskiej Spółce Węglowej potwierdzono 75 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej – bo aż 46 przypadków - potwierdzono w Biurze Zarządu spółki. Wśród pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej odnotowano we wtorek 75 nowych przypadków zarażenia koronawirusem: 3 w kopalni Jastrzębie-Bzie, 1 w kopalni Budryk, 2 w kopalni Pniówek, 5 w

Bardzo duży wzrost zakażeń wśród górników

We wtorek, 23 marca, w Polskiej Grupie Górniczej potwierdzono 64 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, a w Jastrzębskiej Spółce Węglowej – 47. To największy dobowy przyrost zakażeń na kopalniach w tym roku. Od początku pandemii w PGG odnotowano 4971 przypadków zakażeń, z czego 4764 osób wyzdrowiało. We wtorek w PGG potwierdzono 64 nowe przypadki zakażeń i 28 przypadków

Propozycje nie do przyjęcia przez stronę związkową i rządową

Czwartkowe negocjacje dotyczące umowy społecznej zakończyły się w piątek o godz. 3 w nocy. Po ich zakończeniu wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń w wypowiedzi dla TVP3 Katowice przekazał, że strona rządowa przygotuje nowe propozycje dotyczące kwestii indeksacji wynagrodzeń oraz sposobu zapisu gwarancji zatrudnienia. - Rozmawialiśmy długo i umówiliśmy się, że dwie

Nocny maraton negocjacyjny

Niespełna 15 godzin trwała czwartkowa runda negocjacji w sprawie umowy społecznej dla górnictwa. Strony ustaliły, że rozmowy będą kontynuowane najprawdopodobniej w poniedziałek. Czwartkowe rozmowy rozpoczęły się po godz. 12:30 i trwały do godz. 3 w nocy. Kolejna tura negocjacji ma się odbyć w najprawdopodbniej poniedziałek, 22 marca – na razie strony nie ustaliły godziny

Bogusław Hutek - Mam nadzieję, że się dogadamy

Przewodniczący górniczej Solidarności i lider tego związku w Polskiej Grupie Górniczej Bogusław Hutek powiedział, że porozumienie będzie zależało od tego, jak strona rządowa odniesie do propozycji związkowych. Wyraził jednak nadzieję, że  podczas czwartkowych i piątkowych negocjacji uda się wypracować wspólne stanowisko. - Mamy propozycje, zobaczymy, jak się strona rządowa