kopalnie

Lista artykułów

Podpisanie umowy społecznej w maju

W środę, 28 kwietnia, umowa społeczna dla górnictwa została parafowana. Przewodniczący śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz nie chciał na razie mówić o terminie podpisania dokumentu, choć zarówno przedstawiciele strony związkowej i rządowej są zgodni, że odbędzie się w maju. - Największą wartością tej umowy jest rzeczywiście to, że ona jest umową społeczną,

Umowa społeczna dla górnictwa parafowana

W środę, 28 kwietnia, przedstawiciele związków zawodowych i delegacji rządowej parafowali umowę społeczną dla górnictwa. Dokument ma regulować porces wygaszania kopalń oraz transformacji terenów pogórniczych. Środowe rozmowy miały być jedynie formalnością, ale przeciągnęły się do późnego popołudnia. Zakończyły się po niespełna ośmiu godzinach parafowaniem umowy. -

Po parafowaniu umowy wniosek prenotyfikacyjny ma trafić do UOKiK

W środę, 24 kwietnia, wynegocjowana przez związki zawodowe i delegację rządową umowa społeczna dla górnictwa ma zostać parafowana. Jak poinformował wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń, kolejnym krokiem ma być złożenie do końca tego tygdonia wniosku prenotyfikacyjnego do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Przed rozpoczęciem środowego spotkania wiceminister Artur

Bez notyfikacji - „Śląsk albo śmierć”

W środę, 28 kwietnia, rozpoczęło się kolejne spotkanie strony związkowej z delegacją rządową w sprawie umowy społecznej dla górnictwa. Jak zastrzegł Dominik Kolorz, przewodniczący śląsko-dąbrowskiej Solidarności, do uzgodnienia zostały już tylko „kropki i przecinki”, a parafowanie umowy ma się odbyć ok. godz. 14. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10 w Śląskim

Umowa nie przyspiesza tego, co i tak musi się dokonać

W czwartek (22 kwietnia) strona związkowa i delegacja rządowa uzgodniły treść umowy społecznej dla górnictwa. Jak sam dokument i możliwość jego realizacji ocenia Jerzy Markowski, prezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa, b. wiceminister gospodarki odpowiedzialny za górnictwo. Przypomnijmy, że umowa zawiera m.in. ustalenia dotyczące harmonogramu wygaszania kopalń do

Bogusław Hutek - Dzisiaj jest szansa na dogadanie się

W czwartek, 22 kwietnia, przedstawiciele związków zawodowych i delegacji rządowej wrócili do negocjacji nad umową społeczną dla górnictwa. Jak ocenił przed rozpoczęciem spotkania przewodniczący górniczej Solidarności Bogusław Hutek, umowa społeczna została uzgodniona w prawie 99 procentach. Hutek wskazał, że ostatnia rozbieżność dotyczy indeksacji wynagrodzeń, a uzgodnienia

Podpisy pod górniczą umową po weekendzie majowym?

W czwartek, 22 kwietnia, rozpoczęła się kolejna runda rozmów w sprawie umowy społecznej dla górnictwa. Przewodniczący śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz ocenił, że być może umowę uda się wreszcie podpisać po weekendzie majowym. Czwartkowa runda rozmów rozpoczęła się po godz. 10 w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach. Spotkanie odbywało się trybie

Nowe przypadki koronawirusa w PGG i JSW

W Polskiej Grupie Górniczej i Jastrzębskiej Spółce Węglowej w ciągu ostatniej doby odnotowano 48 nowych zakażeń koronawirusem oraz 51 ozdrowień. Na kwarantannie w obu firmach przebywa obecnie 524 pracowników. Jak podały w środę, 21 kwietnia, służby prasowe PGG, w ciągu ostatniej doby odnotowano w spółce 29 nowych przypadków zakażenia koronawirusem oraz 28 ozdrowień. Od