kopalnie

Lista artykułów

Więcej silnych wstrząsów w kopalniach

Ponad 2,1 tys. silnych wstrząsów zanotowano w ubiegłym roku na obszarze działania polskich kopalń węgla kamiennego i rud miedzi. W kopalniach węgla liczba wstrząsów o dużej sile wzrosła rok do roku o blisko 22 proc., a w zagłębiu miedziowym - o przeszło 9 proc. Najsilniejsze wstrząsy, spowodowane eksploatację górniczą, związane są z wyrównaniem naprężeń w ziemi,

Była kopalnia, będzie las

Przedsiębiorca zamierzający podjąć eksploatację kopaliny na terenie leśnym musi się liczyć z tym, że po zakończeniu wydobycia zrekultywuje teren kopalni. W praktyce nierzadko to oznacza, że w misie wyrobiska wyrośnie ponownie las. - Warunkiem dzierżawy gruntów w zarządzie Lasów Państwowych w celu eksploatacji górniczej oraz późniejszego protokolarnego jego zwrotu, jest

1569486461 zgsobieski tauronwydobycie

Plany operacyjne budzą wątpliwości. Decyzja w poniedziałek

W Tauronie Wydobycie odbywają się spotkania dotyczące planów operacyjnych kopalń. Dokumenty te zawierają kluczowe dane dotyczące m.in. wielkości wydobycia i zatrudnienia w kolejnych latach, aż do wygaszenia zakładów. - Mamy wiele wątpliwości odnośnie przedstawionych planów – powiedział Waldemar Sopata. Jak przekazał Waldemar Sopata, przewodniczący Zakładowej Organizacji

Bez większych uwag odnośnie planów operacyjnych kopalń

W ocenie Bogusława Hutka, przewodniczącego Solidarności w Polskiej Grupie Górniczej oraz szefa górniczej Solidarności, plany operacyjne kopalń zostały zaakceptowane bez większych uwag podczas spotkań w poszczególnych kopalń. W piątek, 7 maja, w Polskiej Grupie Górniczej z udziałem wiceministra aktywów państwowych Artura Sobonia odbyło się spotkanie dotyczące planów

Ostatnia wątpliwość dotycząca umowy została rozwiana

Przedstawiciele PZZ Kadra opowiedzieli się za podpisaniem umowy społecznej dla górnictwa. - Wraz z przedstawieniem planów operacyjnych kopalń rozwiana została ostatnia wątpliwość. Teraz czekamy, kiedy będziemy mogli podpisać umowę – powiedział Krzysztof Stanisławski, przewodniczący MZZ Kadra Górnictwo i wiceprzewodniczący PZZ Kadra. 28 kwietnia umowa społeczna została

Decyzja górniczej „S” w sprawie umowy dopiero 18 maja

We wtorek, 18 maja, spotkają się przedstawiciele Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ Solidarność. Jak poinformował szef górniczej „S” Bogusław Hutek, wtedy też zostanie podjęta decyzja w sprawie zgody na podpisanie umowy społecznej dla górnictwa. Umowa społeczna została parafowana 28 kwietnia. Zanim zostanie podpisana, dokument muszą jednak zaakceptować statutowe

Powinniśmy się modlić, żeby UE zaakceptowała umowę

- Wszystkie procedury mamy już za sobą i jesteśmy gotowi do złożenia podpisów, kiedy inni będą gotowi – poinformował Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80. Umowa społeczna dla górnictwa została parafowana 28 kwietnia. Zanim zostanie podpisana, dokument muszą jednak zaakceptować statutowe organy uczestniczących w negocjacjach związków. - Zarówno Zespół do spraw

Okrzeszyński worek węgla i uranu

Okrzeszyn to dość rozległa, choć wyludniona miejscowość, najdalej na południe wysunięta część powiatu kamiennogórskiego w woj. dolnośląskim. Znajduje się na „cyplu” terytorium Polski, wciśniętym pomiędzy czeskie miejscowości – Chvaleč oraz Rybniček. Cypel ten bywa często określany jako „Worek Okrzeszyna”. Kto przybędzie w te okolice w trakcie śnieżnej zimy,