bytom

Lista artykułów

Bytom: wzrosną płace w magistracie

O 300 zł brutto wzrosną płace zasadnicze wszystkich pracowników Urzędu Miasta w Bytomiu. Wyższe wynagrodzenia otrzymają razem z wypłatą za listopad – poinformowała śląsko-dąbrowska Solidarność.Jak podkreślają związkowcy, będzie to pierwsza od 8 lat zbiorowa waloryzacja płac w bytomskim magistracie.Do zrewaloryzowania zarobków wszystkim pracownikom

Śląskie: przedsiębiorcy ocenią sytuację gospodarczą Bytomia

Ocena sytuacji gospodarczej Bytomia jest tematem ankiety, którą samorząd przygotował w związku z wieloletnią i kompleksową rewitalizacją miasta. Skierowana jest do przedsiębiorców. Mają m.in. w niej określić co utrudnia prowadzenie działalności gospodarczej.To już kolejne badanie. Kilka tygodni temu pytano mieszkańców o oczekiwania związane z siedmioletnim

Bytom: egzotyczny ogród dzięki wsparciu WFOŚiGW

W jesienne, niezbyt przyjemne weekendy mieszkańcy Bytomia mają choć na chwile szansę przenieść się do krainy egzotycznych roślin z całego świata. Wszystko to za sprawą arboretum i oranżerii, którą z końcem października otwarto w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla w Bytomiu.Obiekt, który powstał na terenie bazy socjalno-technicznej należącej do Miejskiego

Bytom: teren po kopalni Powstańców Śląskich gotowy pod inwestycje

Kosztem 21,3 mln zł w miejscu dawnej kopalni Powstańców Śląskich w Bytomiu powstała strefa aktywności inwestycyjnej. Samorząd zrekultywował poprzemysłowe grunty, doprowadził drogi i instalacje; liczy, że teren przyczyni się do trwałego rozwoju miasta.- O sile miasta decyduje gospodarka, dlatego priorytetem było dla nas otwarcie na przedsiębiorców i stworzenie dla nich

Bytom: ministerialny pilotaż przygotowujący do rewitalizacji

Bytom - obok Wałbrzycha - rozpoczyna ministerialny pilotaż mający przygotować miasto do wdrażania przedsięwzięć rewitalizacyjnych m.in. w ramach Obszarów Strategicznej Interwencji. Projekt ma też pomóc w wypracowaniu wzorcowych dla reszty kraju rozwiązań w tym zakresie.Jak poinformował bytomski magistrat, w ministerstwie infrastruktury i rozwoju podpisano już dokumenty,

Bytom: rewitalizacja będzie długa i kosztowna

Ruszyła kampania zapowiadająca siedmioletni program kompleksowej rewitalizacji i odnowy Bytomia. Wśród jej celów znalazły się m.in. rewitalizacja śródmieścia, walka z ubóstwem, pobudzenie gospodarki. Łączny planowany koszt przedsięwzięcia to ok. 1 mld zł. Bytom, Wałbrzych i Łódź to trzy miasta szczególnie dotknięte m.in. procesami restrukturyzacji przemysłowej i degradacji infrastruktury, które włączono w mechanizm tzw. Obszarów Strategicznej Interwencji, jako wymagające specjalnych działań p

Bytom: system będzie analizował poziom bezpieczeństwa w mieście

Kompleksową analizę stanu bezpieczeństwa, czy podejmowanie działań w miejscach, gdzie występuje największe bezrobocie w Bytomiu ułatwi m.in. przedsięwzięcie związane z projektem budowy tzw. węzła Infrastruktury Informacji Przestrzennej.- System wskaże m.in. miejsca, w których dochodzi do częstych rabunków w mieście, punkty na drogach, gdzie dochodzi do największej

Bytom: znajdą pracę w fabryce skalnej wełny mineralnej

Prawie 200 osób znajdzie pracę w fabryce skalnej wełny mineralnej, która powstała w bytomskiej dzielnicy Bobrek. W czwartek (10 września) poinformowano o zakończeniu tej jednej z największych tegorocznych inwestycji w województwie śląskim.Firma Petralana zamierza produkować 41 tys. ton mineralnej wełny skalnej (trwałego materiału izolacyjnego) rocznie. Prezes