bytom

Lista artykułów

Bytom: rewitalizacja ze wsparciem Funduszu

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach udzielił Gminie Bytom dofinansowania w formie dotacji w łącznej kwocie 641 077,41 zł z przeznaczeniem na realizację 3 działań związanych z rewitalizacją terenów miasta, a dokładniej: rewitalizację zabytkowego Parku Ludowego, zabytkowego Parku Fazaniec, a także przebudowę zieleni w Parku

Górnictwo: politycy lewicy pod kopalnią Bobrek

- Jesteśmy tu dlatego, że chcemy złożyć bardzo konkretną propozycję. Nie może być tak, że nie wszyscy górnicy są objęci uprawnieniem deputatów węglowych. Chcielibyśmy w najbliższych dniach przygotować projekt ustawy, który złożymy w sejmie o przywróceniu dla wszystkich emerytów górniczych deputatów węglowych – zapowiedział

1440499706 dsc00015

Bytom: co z rzeźbą górnika z kopalni Centrum?

Zabytkowa rzeźba górnika autorstwa Waltera Tuckermanna od wielu lat stoi na terenie kopalni Centrum w Bytomiu. Trwająca restrukturyzacja górnictwa postawiła jednak pod znakiem zapytania także i jej przyszłość.- W maju br. do Prezydenta Bytomia zwrócił się Oddział bytomskiego PTTK z informacją o rzeźbie stojącej na terenie kopalni Centrum. W piśmie była także

Bytom: szykują tereny pod inwestycje

Kosztem blisko pół miliona złotych samorząd Bytomia przeprowadził tzw. przygotowanie koncepcyjne dla ok. 23 hektarów gruntów pod inwestycje w dzielnicy Miechowice, przy drodze krajowej nr 88.Na podobnie przygotowanym wcześniej, a potem uzbrojonym i objętym Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną innym terenie - dawnej kopalni Powstańców Śląskich przy ul.

1398339772 ec szombierki zec bytom zecbytom

Bytom: pożar w zabytkowej elektrociepłowni

W nocy z wtorku na środę (28/29 lipca) na terenie Elektrociepłowni Szombierki w Bytomiu wybuchł pożar - poinformowała portal górniczy nettg.pl stowarzyszenie Miasto Dla Mieszkańców. Niewiele brakowało, żeby ogień strawił zabytkowy zakład.Około godziny 0:30 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu odebrała zgłoszenie o płonącym taśmociągu łączącym

Rewitalizacja: Bytom, Łódź i Wałbrzych przygotowują się do działania

Przedstawiciele samorządów Bytomia, Łodzi i Wałbrzycha spotkają się w przyszłym tygodniu w pierwszym z tych miast, aby rozmawiać o swoich przygotowaniach do wdrażania przedsięwzięć rewitalizacyjnych m.in. w ramach tzw. Obszarów Strategicznej Interwencji.Te trzy miasta - szczególnie dotknięte m.in. procesami restrukturyzacji przemysłowej i degradacji

Bytom: Beata Szydło o górnictwie i nie tylko

Polskie górnictwo potrzebuje dziś inwestycji. Trzeba je realizować i nie ma innego wyjścia. Środki finansowe są w Polsce. Znajdują się w różnego rodzaju programach, które mogą być realizowane – powiedziała we wtorek (30 czerwca) Beata Szydło podczas briefingu prasowego pod kopalnią Bobrek.

Bytom: magistrat wprowadzi abolicję czynszową

Prawie 50 mln zł może odzyskać budżet Bytomia dzięki abolicji czynszowej. Dłużnicy muszą jednak zapłacić 30 proc. zalegającej kwoty, a później regularnie płacić czynsz.