bytom

Lista artykułów

Bytom: do końca roku zbudują ciepłownię

Do końca tego roku koncern energetyczny Fortum zamierza zakończyć wartą ok. 50 mln zł budowę nowej ciepłowni w Bytomiu. To kolejna inwestycja spółki na Górnym Śląsku, po zakończonej niedawno budowie nowego kotła w elektrociepłowni w Zabrzu, za ok. 36 mln zł.Skandynawski koncern Fortum w styczniu 2011 r. kupił od Skarbu Państwa elektrociepłownie w Zabrzu i Bytomiu. Z

Rekreacja: Bytom - miasto parków

Bytom znalazł się w pierwszej dziesiątce śląskich miast z najwyższym odsetkiem terenów zielonych. W rankingu stworzonym w oparciu o dane Głównego Urzędu Statystycznego, zajmuje on 21. miejsce wśród największych polskich miast. To także wielka zasługa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, który wsparł ostatnio

Bytom: rusza program "Mieszkanie dla młodych"

Samorząd Bytomia chce poprawiać sytuację demograficzną miasta oferując preferencyjnie mieszkania na wynajem rodzinom i osobom z dziećmi. W czwartek (21 stycznia) otwarto tam budynek zaadaptowanej dawnej szkoły z m.in. 22 mieszkaniami na cele programu "Mieszkania dla młodych".Chodzi o budynek dawnego zespołu szkół administracyjno-socjalnych w północnej części

Bytom: miliard złotych na rewitalizację

Pod hasłem siedmioletniego programu kompleksowej rewitalizacji i odnowy Bytomia (2016-2022) władze tego miasta zakończyły już pierwsze inwestycje i przygotowują znaczną liczbę kolejnych. Ogółem na działania związane z szeroko pojętą rewitalizacją miasto ma dysponować mniej więcej miliardem zł.

Rozwiązania: abolicja czynszowa w Bytomiu

Trzy mln zł zyskał samorząd Bytomia dzięki przyjętej w ub. roku uchwale wprowadzającej abolicję czynszową. Umożliwia ona umorzenie części długów lokatorom, którzy dotychczas nie płacili czynszu. W zamian zobowiązali się, że będą już na bieżąco regulować zobowiązania.

Bytom: początek rewitalizacji

Na początku 2016 r. samorząd Bytomia zamierza złożyć wniosek o dofinansowanie z UE budowy Bytomskiej Centralnej Trasy Północ-Południe - BeCeTki. Przygotowuje też pierwsze inne projekty infrastrukturalne, wiążące się z planowaną rewitalizacją miasta.

Bytom: ruszają prace nad gminnym programem rewitalizacji

Bytom rozpoczyna prace nad gminnym programem rewitalizacji, który pozwoli samorządowi sięgnąć po środki unijne. Kompleksowa odnowa miasta ma potrwać 7 lat i kosztować ok. 1 mld zł. Wśród celów znalazły się m.in. walka z ubóstwem, pobudzenie gospodarki.Prace nad tym gminnym programem, to - jak zaznaczył w czwartek bytomski samorząd - "kolejny krok

Bytom: będzie ciepło z węgla

W Bytomiu powstanie nowoczesna ciepłownia opalana przede wszystkim paliwem węglowym. Rocznie zużyje od 200 do 300 tys. t surowca. Inwestorem jest koncern energetyczny Fortum.Nowa ciepłownia powstanie na terenie obecnej — w Bytomiu-Miechowicach. Będzie ona w pierwszej kolejności stanowiła rezerwę dla istniejącej infrastruktury ciepłowniczej w Bytomiu, docelowo zaś ma pełnić