bezpieczeństwo

Lista artykułów

Piekary: promocja bezpiecznej pracy

Dla załogi kopalni Piekary maj będzie gorący, i to niekoniecznie ze względu na wysokie temperatury zapowiadane przez synoptyków. Na ten miesiąc zaplanowano bowiem audyt stanowiskowy. Obejmie on wszystkie oddziały w grupie ścianowej i robót przygotowawczych, a także na powierzchni.Pracownicy będą musieli wykazać się znajomością swojego rejonu, zwłaszcza jeśli chodzi o

W górnictwie można pracować bezpieczniej

Wśród przedstawicieli zawodów najbardziej narażonych na wypadki są robotnicy budowlani stanu surowego, robotnicy pomocniczy w górnictwie i budownictwie oraz kierowcy pojazdów. Statystycznie najwięcej wypadków zdarza się we wrześniu i listopadzie. Wśród ich przyczyn wciąż dominuje czynnik ludzki. Najniebezpieczniejszym dniem tygodnia jest

WUG: sektor naftowy i gazowy przedstawił swoje problemy

Problemy firm poszukujących gazu niekonwencjonalnych złóż gazu były głównym tematem spotkania kierownictwo Wyższego Urzędu Górniczego i zarządu Organizacji Polskiego Przemysłu Poszukiwawczo-Wydobywczego Związkiem Pracodawców – poinformowała portal górniczy nettg.pl Jolanta Talarczyk, rzecznik prasowy WUG. Obrady miały miejsce w Warszawie w

1335441006 fabryka opel gliwice gm company

Gliwice: mniej wypadków w fabryce Opla

Gliwicka fabryka Opla o ponad 60 proc. zmniejszyła w ostatnich latach liczbę wypadków przy pracy, a zużycie energii o ok. 30 proc. W czwartek zakład podsumował kilkuletnie efekty wdrażania systemów poprawiających efektywność i zarządzanie.Jak podało biuro prasowe General Motors Manufacturing Poland, firma jest obecnie jedyną organizacją w Polsce posiadającą

WUG: dobre praktyki nie bolą

Piotr Litwa, prezes Wyższego Urzędu Górniczego podczas dzisiejszej (25 kwietnia 2012 r) konferencji w Instytucie Technik Innowacyjnych EMAG mówił o dobrych praktykach w górnictwie. Parafrazując hasło ostrzegawcze Amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Górnictwie (MSHA) o niebezpiecznych strefach w kopalniach - „czerwona strefa naprawdę

O zagrożeniach trzeba rozmawiać z pracownikami

Portal górniczy nettg.pl zapytał Beatę Marynowska, okręgową inspektor pracy w Katowicach o to, jakie działania muszą podejmować pracodawcy, aby poprawić stan bezpieczeństwa pracy?- Pod względem bezpieczeństwa pracy górnictwo prezentuje się nie najgorzej w porównaniu z innymi gałęziami przemysłu. Jest na trzecim miejscu, przed budownictwem i

Bezpieczeństwo: taśmą czy piechotą do ściany?

Jazda na taśmie może być rzeczą powszechną jednak w tej sferze trzeba zmienić przepisy oraz odpowiednio przygotować do tego ludzi i zaplecze techniczne - to główny wniosek z panelu dyskusyjnego „Poprawa bezpieczeństwa załogi na drogach dojścia do miejsc pracy", który znalazł się w programie konferencji pt. „Problemy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w

Kompania Węglowa: związkowcy i rada nadzorcza o BHP

Przedstawiciele związków zawodowych działających w kopalniach Kompanii Węglowej w poniedziałek (16 kwietnia) spotkali się z rada nadzorczą spółki, aby omówić tematy związane z bezpieczeństwem i higiena pracy. W rozmowie uczestniczyli także przedstawiciele zarządu spółki: prezes Joanna Strzelec-Łobodzińska i wiceprezesi: Marek Uszko i Piotr