bezpieczeństwo

Lista artykułów

Pożar endogeniczny bez precedensu

To było w nocy z niedzieli na poniedziałek, 20-21 maja. Na początku pracownik wentylacji podczas standardowego obchodu poczuł lekki swąd.- Źródła tego zapachu musiał długo szukać, bo w pierwszej chwili nie było wyraźnych symptomów pożaru. Gdy wytypowaliśmy, gdzie może się palić, posłaliśmy w to miejsce dwa zastępy ratowników - opowiada Janusz Adamowicz,

Trzeba wyłączyć emocje

- Największe znaczenie ma zgranie zespołu. Jeśli akcja jest naprawdę trudna, to kolega obok jest niczym żołnierz w okopie. Jeden na drugiego musi liczyć jak na samego siebie, a dochodzi do tego element szybkości -  mówi w rozmowie z Trybuną Górniczą Grzegorz Kaleja, zastępowy zastępu ratowniczego z kopalni Bobrek-Centrum ruch Bobrek.Wasz start w zawodach Kompanii

PKW: nauka dla bezpieczeństwa pracy

W Południowym Koncernie Węglowym w tym miesiącu przedstawiono wyniki pracy badawczej zrealizowanej przez Główny Instytut Górnictwa w siedmiu wybranych zakładach górniczych należących do PKW , Kompani Węglowej oraz Jastrzębskiej Spółki Węglowej - poinformowało portal górniczy nettg.pl biuro prasowe Koncernu.Badania zostały zainicjowane przez Wyższy

AGH: chińscy i polscy naukowcy o bezpieczeństwie (GALERIA)

Anhui University of Science and Technology w Huainan i Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie dzieli 6,5 tys. km, niemniej obie uczelnie realizują zbliżone zadania naukowe, istotne dla chińskiego i polskiego górnictwa. Kolejnym krokiem w tej przeszło dwudziestoletniej już współpracy jest rozpoczęta dziś (26 czerwca) w AGH International Mining Conference 2012. W

Bezpieczeństwo: reaktywacja rady ds. ratownictwa górniczego

We wtorek (26 czerwca) w Wyższym Urzędzie Górniczym obradowała Grupa Robocza ds. Górnictwa Węgla Kamiennego – poinformował portal górniczy nettg.pl Jolanta Talarczyk, rzecznik prasowy Urzędu. Gremium funkcjonuje w ramach Komisji Bezpieczeństwa Pracy w Górnictwie, działającej przy WUG. Wiodącym tematem dzisiejszego posiedzenia było ratownictwo

Górnictwo: albańska delegacja z wizytą w WUG

Gośćmi Wyższego Urzędu Górniczego są dziś (26 czerwca) Albańczycy. 12-osobowa delegacja inżynierów górnictwa, ekonomistów i finansistów reprezentujących Ministerstwo Gospodarki, Handlu i Energii Republiki Albanii oraz tamtejsze zakłady górnicze wydobywające chrom i miedź przebywa w Polsce od niedzieli. Przewodniczy jej Refie Spahiu –

Ratownictwo: ćwiczenia na dnie (GALERIA)

W poniedziałek (25 czerwca) na Jeziorze Żywieckim rozpoczęła swoje szkolenie 13-osobowa grupa ratowników górniczych – nurków, wchodzących w skład zastępów Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu. Portalowi górniczemu nettg.pl udało się podejrzeć jak wygląda podwodne zgrupowanie kondycyjno-szkoleniowe. Warto przypomnieć, że w

1340108531 ratownik nurek csrg

Ratownictwo: podwodne ćwiczenia

Od poniedziałku (18 czerwca) w Zarzeczu na Jeziorze Żywieckim 15 ratowników górniczych – nurków uczestniczy w zgrupowaniu kondycyjno - szkoleniowym. Jest to jedno z cyklu szkoleń, które musi zaliczyć każdy z nurków, wchodzących w skład zastępów do wykonywania prac podwodnych