autobusy
Lista artykułów
Nowe autobusy na wodór już wkrótce będą jeździć po Katowicach i Tychach
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia wkrótce wprowadzi do ruchu nowoczesne autobusy zasilane wodorem. Pierwsze z ośmiu pojazdów już dotarły do spółek PKM w Katowicach i Tychach i po trwających testach mają zacząć przewozić pasażerów na liniach komunikacyjnych. Trzy pojazdy trafiły do Katowic, pięć pozostałych do Tychów. Autobusy w PKM Tychy mają obsługiwać linie 2, 21,
Gliwice zamówią osiem nowych autobusów elektrycznych
Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach ogłosiło przetarg na dostawę ośmiu autobusów elektrycznych wraz z niezbędną infrastrukturą do ładowania i obsługi technicznej. Pojazdy mają być dostarczone i rozpocząć kursowanie w 2027 roku. Nowe autobusy zostaną podzielone na dwie klasy: sześć pojazdów klasy MEGA (przegubowych) oraz dwa autobusy klasy MAXI (mniejsze).
Metropolia zamówiła 42 autobusy elektryczne przy wsparciu z KPO
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia podpisała w piątek umowę na zakup od Solarisa 42 nowych autobusów elektrycznych dla swojej spółki Przedsiębiorstwo Komunikacji Metropolitalnej w Świerklańcu. Zakup wesprą fundusze unijne z Krajowego Planu Odbudowy. Przetarg dotyczył zakupu 42 autobusów w ramach realizacji projektu Hydrogen GZM oraz Zielony Transport GZM etap II. Jak wynika z
Jastrzębie-Zdrój i nowe ekologiczne autobusy. Zostały wyposażone w blokadę alkoholową
Na ulice Jastrzębia-Zdroju oraz sąsiednich gmin wyjechało 10 nowoczesnych autobusów marki MAN Lion’s City 12. To kolejny etap modernizacji taboru, który razem z wcześniej zakupionymi 14 elektrycznymi autobusami daje w sumie 24 nowe, zaawansowane technologicznie pojazdy. Nowe autobusy zostały zakupione przez Spółkę Międzygminna Komunikacja Autobusowa (MKA), której stuprocentowym