REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
25 lutego 2026 09:55 Portal gospodarka i ludzie autor: MOKR 4.2 tys. odsłon

Wiceminister zjechał na dół KWK Budryk. Zapowiedział kolejne wizyty w kopalniach JSW

Wiceminister Grzegorz Wrona zjechał na poziom 1290 m
fot: JSW

W kopalni Budryk w Ornontowicach przebywał z wizytą roboczą wiceminister aktywów państwowych Grzegorz Wrona. Podczas pobytu w kopalni zapoznał się z jej bieżącym funkcjonowaniem oraz postępem prac związanych z odbudową infrastruktury po katastrofie zbiornika na węgiel surowy, która miała miejsce w grudniu ubiegłego roku. Omówiono również rozwiązania techniczne wdrożone po zdarzeniu w celu utrzymania ciągłości działalności zakładu. Wizyta miała miejsce 24 lutego - poinformowała Jastrzębska Spółka Węglowa w komunikacie.

Jak podkreśla spółka, wiceminister Wrona, reprezentujący Ministerstwo Aktywów Państwowych, jest bezpośrednio zaangażowany w sprawy spółki JSW. Uczestniczył m.in. w negocjacjach z reprezentatywnymi związkami zawodowymi, których efektem było podpisanie porozumienia zawieszającego – istotnego elementu procesu wdrażania programu naprawczego JSW.

- Dzisiejsza wizyta w KWK Budryk jest pierwszą z cyklu roboczych spotkań, które planuję odbyć w zakładach JSW. Bezpośrednia obecność w kopalniach oraz rozmowy z załogą i dyrekcją dają pełniejszy ogląd sytuacji – zarówno z perspektywy strategicznej, jak i tej bardziej praktycznej, widocznej na co dzień - powiedział wiceminister Grzegorz Wrona. - Dziękuję dyrekcji i pracownikom Budryka za profesjonalizm oraz zaangażowanie w szybką odbudowę mocy produkcyjnych po grudniowej katastrofie - dodał.

Podczas wizyty wiceminister zapoznał się również z pracą prowadzoną pod ziemią - zjechał na poziom 1290 m - najgłębszy poziom eksploatacyjny w polskich kopalniach węgla kamiennego. Delegacja kolejką podwieszaną dotarła do chodnika Bw-1 w pokładzie 405/2, skąd pieszo udała się do ściany Bw-1, będącej głównym celem wizyty. Po zapoznaniu się z warunkami pracy, organizacją robót oraz zastosowanymi rozwiązaniami technicznymi udała się następnie w kierunku podszybia szybu VI na poziomie 1290 skąd wyjechała na powierzchnię. 

W wizycie uczestniczyli również p.o. prezesa JSW Bogusław Oleksy, Adam Rozmus wiceprezes JSW, dyrektor KWK Budryk Jarosław Rutkowski oraz posłanka Monika Rosa.

- KWK Budryk to jeden z najważniejszych zakładów JSW, mający duże znaczenie dla stabilnego funkcjonowania całej spółki. Dlatego szczególną wagę przykładamy do sprawnej odbudowy infrastruktury po ubiegłorocznej katastrofie oraz do utrzymania ciągłości produkcji. Realizowane działania techniczne i organizacyjne pozwalają nam konsekwentnie wzmacniać potencjał operacyjny kopalni, tak aby mogła zapewniać nam stabilny wkład w wyniki całej Grupy – podkreślił p.o. prezesa JSW Bogusław Oleksy.

KWK Budryk w Ornontowicach jest jedną z największych kopalń węgla kamiennego w Polsce i jednym z głównych zakładów produkcyjnych Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Kopalnia specjalizuje się w wydobyciu wysokiej jakości węgla koksowego, wykorzystywanego w przemyśle hutniczym i stanowi istotny filar bazy surowcowej Grupy JSW. Zakład należy do najnowocześniejszych kopalń w polskim górnictwie, a jego działalność ma duże znaczenie dla utrzymania stabilnej produkcji oraz realizacji strategicznych celów spółki.

Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.

REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Więcej z kategorii
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (3) pokaż wszystkie
  • Energetyk z TD 25 lutego 2026 11:50:16
    Profile Avatar

    Widać wybory za pasem a sondaże nie sprzyjają.

  • Lol koniec Ziutka 25 lutego 2026 11:25:03
    Profile Avatar

    W artykule czytam to: /W wizycie uczestniczyli również p.o. prezesa JSW Bogusław Oleksy, Adam Rozmus wiceprezes JSW, dyrektor KWK Budryk Jarosław Rutkowski oraz posłanka Monika Rosa./ Cóż za troska przed 2027 rokiem.

  • R*****n 25 lutego 2026 11:04:54
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • Aby komentować zaloguj się. Logowanie
REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
CZĘSTO CZYTANE
Markowski o JSW: Załoga ratuje spółkę, ale poprzedni rząd zabrał więcej niż te oszczędności
19 lutego 2026
12.2 tys. odsłon
NAJPOPULARNIEJSZE - POKAŻ
NAJPOPULARNIEJSZE - POKAŻ
REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 1600x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1600x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - UNDER]