Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
Padł rekord w skali kraju
11 sierpnia 2020
Izba działała na rzecz branży w Polsce i za granicami
27 lipca 2020
Atrybuty nadziei – kołowrót, kilof, worek
19 lipca 2020
Patronka górników wyjechała na powierzchnię
17 lipca 2020
Korfanty na kolejowych torach
16 lipca 2020
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
23 kwietnia 2018 Portal gospodarka i ludzie autor: AMC

Górnictwo: znamy wysokość podwyżek w PGG

- Spotkaliśmy się w środku - podsumował porozumienie płacowe w PGG lider Solidarności Bogusław Hutek
fot: Witold Gałązka/ARC

Bogusław Hutek, przewodniczący NSZZ Solidarność informuje, że udało się uzyskać dla pracowników Polskiej Grupy Górniczej podwyżki wyższe niż pierwotnie proponował zarząd spółki. Zostaną one wypłacone już od 1 kwietnia i będą obowiązywać także w 2019 r.

- Spotkaliśmy się w środku, czyli na poziomie 7-8 proc. - podkreślił Bogusław Hutek.

Wyliczył, że pracownicy zatrudnieni pod ziemią w wyrobiskach zyskają średnio 470 zł netto miesięcznie podwyżki, zatrudnieni pod ziemią poza wyrobiskami - średnio 440-450 zł netto, pracownicy zakładu mechanicznej przeróbki węgla około 400 zł netto zaś pozostałe osoby - średnio około 300 zł.

- Jutro odbędą się masówki, podczas których przekażemy te informacje. Jednocześnie przygotujemy komunikat o odwołaniu strajku planowanego na środę - mówi Hutek.

Dodał, że to są pieniądze w miarę dobre dla ludzi.

- Jeśli kogoś to nie satysfakcjonuje, to już nic na to nie poradzę. Obie strony trochę ustąpiły i spotkaliśmy się po środku drogi. I pamiętajmy, że jeśli dogadamy się co do układu zbiorowego pracy, to te ustalenia przestaną obowiązywać - mówił Hutek.

Przyznał, że rozmowy były bardzo trudne, bo odbywały się pod "okiem" Unii Europejskiej. Mediator Krzysztof Hus pogratulował stronie społecznej i zarządowi spółki rozmów w atmosferze dbałości o dobro PGG. Przyznał, że były trudne momenty, ale porozumienie udało się zawrzeć.

REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Aktualności powiązane
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (19) pokaż wszystkie
  • Perkele 24 kwietnia 2018 12:33:58
    Profile Avatar

    Pytacie dlaczego narzekamy? Bo jak pracuje 7 8 lat to mam coraz gorzej !!! Bo przez ten czas dzwigneli bony z 11zl do 18,90? A emerytom waloryzacja emerytur nie przysluguje?? Jest świadczenie, to go wymagam, a nie że jeden gorol z drugim bedzie mi chrzanił że mi sie nie należy. Na to sie pisałem to tego chcę! Tylko, że wypłaty stoją w miejscu a nawet są umniejszane. W waszym korpo chyba macie sie jak pączki w maśle i nie narzekacie? Mnie stać na coraz mniej, jezdze 20 letnim autem, oc dwa razy drozsze. Chce pracowac tam gdzie pracuję, ale chce tez godziwie zarabiać! Czemu w Polsce rodacy mają wobec tego obiekcje?

  • Szarak 23 kwietnia 2018 21:38:17
    Profile Avatar

    A czemu nie piszą o sztygarach nadsztygarach i cała reszta co jest nad nimi ile oni dostaną ? Nie szło dać konkretnych kwot każdemu , tylko % śmiech na sali

  • Makary 23 kwietnia 2018 21:10:06
    Profile Avatar

    Rozumiem, że to podwyżki w skali roku a nie miesiąca. Ciekawe kiedy PGG spłaci pożyczkę od innych energetyków np. PGNiG. Bo oni dostali marne 5%.

  • GORNIK 23 kwietnia 2018 20:57:31
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • Badymajster 23 kwietnia 2018 20:02:22
    Profile Avatar

    Oj glebonie duzo głupot piszecie a malo wiecie,co to ryla o chodzi ze na tym zasranym Staszicu prawie po 18tys fedruja.

  • .WS. 23 kwietnia 2018 19:33:26
    Profile Avatar

    Nie wiem po co piszą konkretne kwoty zamiast ograniczyć się do tego o ile procent dostanie sie do wypłaty. Jeśli jest to liczone z całości czyli czarne + czerwone to każdy lekko sam obliczy ile dostanie lub ile dostać powinien. W takim wypadku żeby dostać dodatku 450 zł na rękę to teraz trzeba by było zarabiać przy 8% ~5600 do łapy. Czyli luźno.

  • Ryl 23 kwietnia 2018 18:13:28
    Profile Avatar

    A ile zabrali przez ostatnie 5 lat albo w tym roku. Co wypłata to mniej na pasku. Zaś związki nas sprzedali, za 1% dali im uciąć nam 14stki. A te 7% to sie straci do końca roku. Ale cieszcie sie barany, dalej idźcie w ciemno za nimi.

  • AS rejonu 23 kwietnia 2018 17:54:47
    Profile Avatar

    Jak wam daja źle, jak wam nie dają źle to albo jestescie tacy glupi i nie wiecie czego chcecie albo nie wiem

  • Rydultowik 23 kwietnia 2018 17:51:39
    Profile Avatar

    No dawaj panie moderator nie wstydź się pokaż prawdę

  • Rydułtowik 23 kwietnia 2018 17:46:56
    Profile Avatar

    Fajnie te 30 % czternastki w zależności od kondycji kopalni teraz już wiem dlaczego Robaków tak zależy na weglu z Rydułtów by Marcel błyszczał a w rydach powiedzą trudno fedrujecie na jednej zmianie dla was nie ma a węgiel z Rydułtów dołem na Marcel, brawo panie Robakowski dobrze myślisz ale to ci się nie uda tobie i twojemu pupilowi francuskiemu pieskowi won od naszego węgla i naszej kopalni nie macie swojego to wy do zamknięcia

  • chopzbramy 23 kwietnia 2018 17:46:07
    Profile Avatar

    Czytając komentarze to świadczy tylko ze obojętnie co by zrobili i jak zapisali to było by źle. Bo albo dysproporcja na dole by wyniosła 20zł na dniówce to marudzili by ci poza przodkami a jak dostali pozostali żeby ratowac stanowiska mało płatne to narzekają ci co to w kurzu robią. Czy znajdzie tu sie chociaż jeden zadowolony? czy tylko bohaterzy internetu? a może najwięcej czasu na siedzenie tutaj i pisanie głupot mają ci z oddziału L4 ? Prawda jest taka że wzrośnie zarobek o ok 600 zł brutto i dalej wszyscy jęczą. Ja powiem tak 'dziękuje związkom i zarządowi że nie trzeba strajkować wtedy by my się wszyscy dowiedzieli ilu by stało a ilu by poświęciło 2h jak usłyszeli by że nie dostaną za to zapłacone. Szczęść Boże

  • Do Staszic 23 kwietnia 2018 17:42:03
    Profile Avatar

    A jak Staszic stoi z zyskami ? Jak wygląda tam sprawa ewentualnych strat, bo jeśli kopalnia ma straty, to z jakiej racji premia?

  • Szy 23 kwietnia 2018 17:16:57
    Profile Avatar

    Brawo, jeszcze więcej pieniędzy dla tych nierobów i obiboków

  • murcol 23 kwietnia 2018 17:09:59
    Profile Avatar

    Staszic - Związki milczą dlaczego? może jutro ich zapytamy na masówce co z ta premia na Staszicu się stało !

  • Perkele 23 kwietnia 2018 17:04:08
    Profile Avatar

    Jak słysze te wasze 'średnio' to mnie krew zalewa. 7% z czyjej wypłaty netto wynosi 470zl? Bo nawet nie górnika który pracuje 25lat. Mi, przodkowcowi pewnie wzrosnie o 100zł, w maju bedzie to widać a potem... A potem sie to gdzieś zabeble.

  • sztajger 23 kwietnia 2018 16:56:54
    Profile Avatar

    Podajcie jakies konkrety , bo z tego nic nie wynika, to bedzie do stawki czy do dniowki?

  • gosc 23 kwietnia 2018 16:44:42
    Profile Avatar

    temu co wdycho pyl na scianie i na wszystkich robi dali 470 ,a temu co lezy pod ociosem na odstawie 450,,,,???

  • Staszic 23 kwietnia 2018 16:31:37
    Profile Avatar

    Czyli to co za marzec zabrali na staszicu teraz oddadzą. Może teraz związki wytlumacza załodze ze Staszica dlaczego już sie skończył fundusz plac.... Jest kwiecień a w kasie pusto?

  • GOSC 23 kwietnia 2018 16:28:57
    Profile Avatar

    hutek duzo zdrowia,, abys wytzymol na tym stolku do 80 -siatki ,,,

  • HCKSV
    user