Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
Ruch Knurów zwiększy produkcję węgla koksowego
29 września 2020
Górnictwo będzie z nami zawsze
18 września 2020
Górnicy w Czechach obchodzili swoje święto
7 września 2020
Sytuacja górnictwa nie jest łatwa
4 września 2020
Solidarność to drugie imię Polski
3 września 2020
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
9 września 2015 Polska Agencja Prasowa

Górnictwo: Synthos myśli o zakupie kopalni Brzeszcze

Kopalnia Brzeszcze to jeden z dawnych zakładów Kompanii Węglowej - wydzielony z niej i przejęty przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń
fot: Maciej Dorosiński

Synthos rozważa złożenie oferty na kopalnię Brzeszcze - poinformował dziennikarzy Michał Sołowow, właściciel Synthosu, w kuluarach Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.

- Zastanawiamy się, analizujemy ten temat, oglądamy materiały restrukturyzacyjne. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, ale zastanawiamy się nad złożeniem oferty. Mamy świadomość, że jest to trudny projekt, a my nie jesteśmy faworytem - powiedział dziennikarzom Sołowow.

- Dla nas Brzeszcze są interesujące, gdyż jest to nasz sąsiad, a my zużywamy rocznie 400 tys. ton węgla rocznie, potrzebujemy też metanu - dodał.

Jego zdaniem do restrukturyzacji kopalni Brzeszcze konieczna jest inwestycja 250-300 mln zł.

Termin składania ofert w procesie sprzedaży kopalni Brzeszcze upływa 10 września. Według wcześniejszych zapowiedzi ofertę na zakup kopalni chce złożyć Tauron.

Kopalnia Brzeszcze to jeden z dawnych zakładów Kompanii Węglowej - wydzielony z niej i przejęty przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń. Styczniowe porozumienie rządu ze związkami zapowiadało poszukiwanie dla kopalni Brzeszcze inwestora. W maju Tauron podpisał list intencyjny ws. ewentualnego nabycia części aktywów tej kopalni.

Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.

REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Aktualności powiązane
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (22) pokaż wszystkie
  • Kumunista 14 września 2015 21:49:42
    Profile Avatar

    Polska rozprzedana kolesiom. Zrobili z naszego Narodu ekonomicznych niewolników. Trzeba przyznać, że komuna jaka była to była ale Polskę budowała a nie rozkradała.

  • PRZODAK 13 września 2015 20:06:25
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • ryl2 12 września 2015 10:24:18
    Profile Avatar

    To nie cały kraj ale Brzeszcze są w zgliszczach to widać na zdjęciu a zapomniał kto tam rządził

  • górnik 11 września 2015 03:58:09
    Profile Avatar

    Dali by aktualne zdjęcia kopalni jak jest odnowiona a nie z archiwum,

  • trw 10 września 2015 14:44:44
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu braku związku z tematem.

  • Cienki Bolek 10 września 2015 11:00:59
    Profile Avatar

    Co za baran jest moderarorem czy jak mu tam!!!

  • górnik brzeszcze 10 września 2015 08:42:01
    Profile Avatar

    Moderator!!!!!! Co to za cenzura?? Wycinasz komentarze które dozorowi nie są na rękę, nie bylo żadnych wulgaryzmów ani kłamstwa to po co to usunąłeś, oj biedaku też w wyższym dozorze jesteś , albo dołowy darmozjad kalifaktorski co to biednym kobietom z administracjii prace zabiera

  • bvw 9 września 2015 21:39:17
    Profile Avatar

    związkowcy chcą tylko żeby był dym panowie prawdziwi górnicy nie dajcie się zwariować oni tylko boją się o swoje ciepłe posadki bo do roboty fizycznej się już nie nadają a gdy przyjdzie prywatny inwestor to niestety dla nich zostanie tylko jeden mocny związek a reszta do roboty to ich boli

  • fazi 9 września 2015 20:23:03
    Profile Avatar

    Czuję w kościach ,że znowu będzie DYM !!!!

  • Cienki Bolek 9 września 2015 18:15:22
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • górnik 9 września 2015 18:11:16
    Profile Avatar

    Na układy nie ma rady

  • lll 9 września 2015 16:32:36
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • bvw 9 września 2015 15:47:22
    Profile Avatar

    a ja uważam że tylko prywatny inwestor zrobi porządek z tym bajzlem, przykład silesi albo bogdanki, a związkowcy wiadomo boją się jak i cała reszta tej bandy nierobolów że stracą ciepłe i dobrze płatne posadki a zwylki ludzie chcą tylko pracy i całkiem możliwe że lepiej płatna będzie jak na przykładzie silesi gdzie fachowcy na dole zarabiają po 6 tyś a wcześniej w strukturach Kompanii ledwo 3-3.5 tyś

  • górnik brzeszcze 9 września 2015 15:33:20
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • górnik brzeszcze 9 września 2015 15:30:21
    Profile Avatar

    Synthos ma już turbiny do produkcjii energi z metanu od jakiegoś roku, Sołowow nie byl faworytem do kupna brzeszcz i nie będzie , napewno uzdrowiłby tą kopalnie w dwa lata, posprzątalby cały biurowiec , niepotrzebnych białasów i innych darmozjadów żerujących na pracy prawdziwych górników. Ale niestety za 4 lata obowiązywałyby prawa rynkowe, i na 100% wszystkie oddziały okołogórnicze typu elektrycy, odmetanowanie , hydraulicy, ślusarze, szybowcy itp po okresie przejściowym byliby prywatną społką

  • MARKKO 9 września 2015 15:17:19
    Profile Avatar

    Niech Sołowow nie ściemnia Problemy Kopalni Brzeszcze zaczęły się kiedy ten krętacz zarzucił sieci na kupno kopalni a było to dwa lata temu On nie może egzystować bez naszego metanu,tym bardziej że chce wybudować na terenie byłych Zakładów Chemicznych Oświęcim wielkiej spalarni śmieci w oparciu o metan Umowę na zakup metanu ma do 2020 roku Tymczasem kopalnia wybudowała nową stację odmetanowania,przebudowała stacje uzdatniania wody i całą infrastrukturę do zabudowy silników(turbin)metanowych.

  • trw 9 września 2015 14:32:50
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • Neo 9 września 2015 14:17:21
    Profile Avatar

    idz sie leczyc zobacz ceny wegla ara a ,ty nie rozumiesz spraw ekonomii sam pracuje na kopalni i jak widze ten syf to mi sie rzygac chce .a ty masz chyba niepelne podstawowe ze masz mysli tylko isc i robic burdy w warszawie Po dalo oslony gornikom tego nie ma zaden resort .wiec wlacz wiadomosci i obserwuj co sie dzieje w gospodarce na swiecie Chyba ze nie masz telewizora i nie rozumiesz tekstu przekazu .no chyba ze pracujesz w biurze i pali ci sie pod nogami

  • Alojz 9 września 2015 14:10:55
    Profile Avatar

    Arboleda jedynym debilem to jesteś narazie ty

  • arboleda 9 września 2015 13:31:30
    Profile Avatar

    ale warszawy tak nie odpuszcze i mam nadzieje ze nie odpuscimy i bedzie głosno!!! Trzeba byc DEBILEM ZE BY TAK RODAKÓW TRAKTOWAĆ!!!! MAM NADZIEJE ZE MY SRK KW I JSW ODPŁACIMY SIE TYM DEBILOM!!!!...

  • arboleda 9 września 2015 13:28:58
    Profile Avatar

    co ma byc to bedzie mam nadzieje ze zarobki wzrosną bo teraz to klapa totalna a zresztą obiecano to !!!

  • ggg 9 września 2015 10:59:57
    Profile Avatar

    haaa.... jak mówiłem o Synthosie to nikt mi nie wierzył..., kupi ją choćby dla samego metanu i na metanie jeszcze zarobi..., a przy okazji jeszcze ma węgiel dla siebie i na sprzedaż, kupi silniki gazowe i dodatkowo będzie energię z Brzeszcz sprzedawał..., myślicie, że dla kogo ta nowa stacja odmetanowania jest przygotowana!?????, nie wspomnę już o stacji uzdatniania wody - następny zarobek...

  • RQJUA
    user