Dziś (25listopada) w Lubelskim Węglu Bogdanka drugi dzień konferencji z cyklu International Mining Forum "Nowe spojrzenie na technikę i technologię eksploatacji cienkich pokładów węgla kamiennego". Przedpołudniowa sesja w całości jest poświęcona wykonywaniu i utrzymywaniu wyrobisk korytarzowych dla ścian strugowych.
Spojrzenie na to zagadnienie będzie miało dwojaki wymiar - praktyczny i naukowy. W pierwszym nurcie Janusz Chmielewski i Bolesław Kozek z Bogdanki omówią ewolucję sposobów utrzymywania chodników przyścianowych w tej kopalni. Doświadczenia kopalń Jastrzębskiej Spółki Węglowej w tej dziedzinie będą przedmiotem wystąpienia inżynierów z tej firmy - Andrzeja Tora, Rafała Dobrzyńskiego i Kazimierza Kolińskiego. Interesująco zapowiada się także referat Mirosława Masiakiewicza z Bogdanki i Artura Szyszki z firmy Sigma, traktujący o obudowie specjalnej wnęki ścianowej oraz układzie samoładowania urobku, czyli rozwiązaniach optymalizujących systemy mechanizacji ścian strugowych w lubelskiej spółce.
W warstwie naukowej Stanisław Prusek z Głównego Instytutu Górnictwa omówi wybrane metody prognozowania deformacji chodników przyścianowych. Przedmiotem referatu Krzysztofa Krauzego, Łukasza Bołoza i Tomasza Wydro z Akademii Górniczo-Hutniczej będzie prototyp tymczasowej zmechanizowanej obudowy chodnikowej dla wyrobisk korytarzowych.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.