Na to pytanie odpowiedzi udzieli z pewnością książka pt. "Podstawowe zasady bezpiecznego zachowania w wyrobiskach górniczych" autorstwa Bogdana Ćwięka. Jest to propozycja Wydawnictwa Górniczego skierowana do górników i ludzi związanych z bezpieczeństwem pracy w kopalniach. Autor przez 27 lat pracował jako ratownik górniczy, w tym przez 7 lat kierował Centralną Stacją Ratownictwa Górniczego w Bytomiu. W swojej publikacji dzieli się doświadczeniem i wiedzą zdobytymi w tym okresie.
Książka w niezwykle klarowny i przystępny sposób porusza zagadnienia związane z szeroko pojętą problematyką bezpieczeństwa i higieny pracy pod ziemią. Zawiera także wyczerpujące opisy największych katastrof w światowym i polskim górnictwie, ukazujące nie tylko ich przyczyny, przebieg i skutki, lecz także pożądane lub niepożądane z perspektywy bhp zachowania osób w nich uczestniczących.
Informacje dotyczące zakupu książki znajdują się pod tym linkiem.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Bubel.
student - czytałem Twój pierwszy post (ten skasowany) i zgadzam się. Na targach w Katowicach rozdawali te książeczki za darmo (przynajmniej ja dostałem). Darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby, ale jeśli ma ta pozycja pełnić funkcje dydaktyczne, to powinna spełniać jakieś normy. Pozdrawiam Redakcję TG
No i można napisać książkę, zamieszczając w niej przepisy, zdjęcia, diagramy, tabele itp. nie podając źródeł. Książka nie zawiera spisu literatury! UWAGA! Powinna być traktowana jako plagiat! Szanowny Panie Ćwięk. Chwali się Pan doktoratem a nie zna podstawowych zasad! Szkoda... Piszę pracę dyplomową i za takie coś by mi jej nie przyjął promotor. WSTYD!