Polska Grupa Górnicza za pośrednictwem Platformy Projektowej szuka partnerów do współpracy przy projekcie zagospodarowania słodkich wód dołowych w KWK Bolesław Śmiały, poszukuje też chętnych do utworzenia konsorcjum do realizacji projektów badawczych.
- Zapraszamy podmioty zainteresowane zagospodarowaniem słodkich wód dołowych, rozbudową infrastruktury przesyłowej i budową stacji uzdatniania - informuje Rafał Gąsior, dyrektor Biura Kontrolingu Strategicznego PGG - Zakres i ostateczny model współpracy będzie doprecyzowywany w ramach prowadzonego dialogu z podmiotami, które odpowiedzą na zaproszenie - dodaje.
W drugim projekcie, adresowanym do świata nauki, PGG zaprasza do tworzenia konsorcjów, które zrealizowałyby dwa projekty badawcze. Pierwszy z nich dotyczy opracowania modelu transformacji społeczno-gospodarczej w regionach górniczych, opartego na partycypacji społecznej, dialogu lokalnym i tworzeniu trwałych narzędzi wspierających transformację po węglu. Celem drugiego jest wypracowanie modelu otwartej platformy, opartej na sztucznej inteligencji (AI) oraz geoinformatyce, która pozwoli monitorować działania oraz wspierać planowanie rekultywacji terenów oraz angażować społeczności, samorządy, środowiska naukowe i gospodarcze dla tworzenia zrównoważonego rozwoju.
– Do współpracy przy tych przedsięwzięciach zapraszamy uczelnie lub instytuty badawcze. Myślimy o wspólnych projektach w ramach Funduszu Badawczego Węgla i Stali lub innego programu. Jesteśmy otwarci na propozycje – mówi Łukasz Łata, zastępca dyrektora Biura Kontrolingu Strategicznego PGG/
Przypomnijmy, Platformę Projektową PGG uruchomiła w lutym 2025 roku. To miejsce, które ma łączyć spółkę z rynkiem oraz środowiskami naukowymi. W odpowiedzi na ogłoszenia zamieszczone w ramach premiery Platformy, Spółka prowadzi dialog z podmiotami zainteresowanymi potencjalną współpracą. W ramach Platformy dostępne są także specjalne formularze kontaktowe. Służą one przedstawieniu pomysłu, określeniu zakresu potencjalnej współpracy oraz wskazaniu możliwych korzyści płynących z realizacji danego przedsięwzięcia. Dodatkowo prezentowane są prospekty informacyjne projektów, dla których spółka szuka partnerów. Platforma Projektowa PGG dostępna jest TUTAJ.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.