Na stronie internetowej opublikowano 259 projektów zespołu deregulacyjnego; 197 zostało rozpatrzonych, a ponad 61 proc. przyjęto do realizacji - poinformował w czwartek szef InPostu Rafał Brzoska. Zaproponował, by każdy nowy przepis wiązał się z wykreśleniem dwóch starych, zbędnych regulacji.
W czwartek premier Donald Tusk spotkał się z przedstawicielami strony społecznej w sprawie deregulacji; w spotkaniu uczestniczy też kierujący zespołem ds. deregulacji prezes InPostu Rafał Brzoska.
- Jesteśmy właściwie na finiszu - można powiedzieć - tego gigantycznego sprintu - powiedział Brzoska. Poinformował, że jego inicjatywa “SprawdzaMY“ otrzymała blisko 15 tys. zgłoszeń i komentarzy na stronie internetowej. Na stronie tej - jak dodał - opublikowano 259 projektów, a 197 zostało już rozpatrzonych.
- Przyjętych do realizacji jest ponad 61 proc. - podkreślił przedsiębiorca.
Zaproponował, żeby klasa polityczna zastanowiła się nad “bardzo trudnym projektem, czyli one in two out“. Jak mówił, chodzi o to, aby każda regulacja, którą rząd będzie wdrażał, będzie niosła obowiązek wskazania dwóch przepisów, które będą wykreślane.
- To byłby najlepszy dowód na to, że wszyscy chcemy obniżać, a nie powielać ilość stron maszynopisu każdej ustawy - zaznaczył Brzoska.
Oprócz premiera w spotkaniu uczestniczy m.in. minister rozwoju i technologii Krzysztof Paszyk oraz szef resortu sprawiedliwości, Prokurator Generalny Adam Bodnar.
10 lutego br. premier Donald Tusk zaproponował prezesowi InPostu pokierowanie zespołem, który miałby przygotować propozycje deregulacyjne, a Brzoska propozycję przyjął. Tydzień później zespół opublikował pierwsze postulaty dotyczące m.in. dziewięciu zmian rozporządzeń i 14 zmian ustawowych. Brzoska niedługo później stworzył inicjatywę “SprawdzaMY“, która ma przygotować ok. 300 propozycji w ciągu 100 dni.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.