Górnicza Izba Przemysłowo-Handlowa i Branżowe Centrum Umiejętności Górnictwa Rud – te dwie instytucje były organizatorami konferencji „Bezpieczny i innowacyjny przemysł wydobywczy rud metali - Surowce 4.0”. Rozmawiano o bezpieczeństwie i nowoczesności w przemyśle wydobywczym – poinformował Wyższy Urząd Górniczy w Katowicach.
Wydarzenie odbyło się na poligonie Miedziowego Centrum Kształcenia Kadr w Lubinie.
Podczas konferencji zaprezentowano najnowsze trendy technologiczne podziemnej eksploatacji i przeróbki rud metali oraz innowacje w zakresie bezpieczeństwa pracy, których skuteczne wdrażanie przyczynia się nie tylko do zwiększenia efektywności i bezpieczeństwa pracy, ale także do poprawy stanu środowiska naturalnego.
Wśród prelegentów była Dagmara Solatycka, zastępca dyrektora Okręgowego Urzędu Górniczego we Wrocławiu, która wygłosiła referat pt. „Bezpieczny start pod ziemią - adaptacja kluczem do redukcji wypadków”. W ramach tej prezentacji omówiła m.in. wypadkowość w kopalniach rud miedzi, a także strategie i kroki dla prawidłowej adaptacji nowych pracowników.
Konferencja skierowana była do pracowników zakładów górniczych, zakładów przeróbki kopalin stałych, firm świadczących usługi na rzecz zakładów górniczych (tzw. podwykonawcy), a także nauczycieli i uczniów szkół zawodowych (branżowych i techników) oraz studentów uczelni.
Konferencję zrealizowano w ramach projektu BCU Górnictwa Rud Miedzi 4.0., finansowanego ze środków KPO.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.