Jarosław Gąska, reprezentant ruchu Zofiówka kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie, triumfował w tegorocznej, XII edycji Konkursu z zakresu znajomości zasad i przepisów BHP o Puchar Prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
Laureat popisał się wiedzą, którą mogą mu zazdrościć pracownicy zatrudnieni na najwyższych stanowiskach w górniczej hierarchii. Niewiele ustąpili mu pod tym względem Krystian Salamon, również z ruchu Zofiówka oraz Rafał Gembalczyk, pracownik ruchu Borynia, którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.
Drużynowo zwyciężyła ekipa ruchu Zofiówka kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie. Na drugim miejscu rywalizację ukończyła drużyna Ruchu Borynia, a na trzecim uplasowali się gospodarze tegorocznego finału, zespół z Pniówka.
Zwycięzca tegorocznej edycji Konkursu z zakresu znajomości zasad i przepisów BHP o Puchar Prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej przyznał, że zagadnieniami bezpiecznej pracy, a także prawa pracy, interesuje się od początku swojej kariery zawodowej.
- Pracowałem w dziale górniczym, jako metaniarz i dyspozytor tąpań, a więc zebrałem spore doświadczenie. Dla mnie najtrudniejsze były kwestie szybowe, ponieważ nie miałem większej styczności z pracą tego działu, ale poradziłem sobie – powiedział Jarosław Gąska.
Pierwsze trzy miejsca na podium premiowane były nagrodami pieniężnymi. Kwota za pierwsze miejsce wyniosła 10 tys. zł, za drugie 8 tys., a za trzecie 6 tys. zł.
Wyróżniono także laureatów XI edycji „Internetowego konkursu z zakresu znajomości zasad i przepisów bhp”. Zwycięzcami zostali: Krystian Salamon z kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie Ruch Zofiówka - I miejsce, Rafał Nowak z KWK Pniówek - II miejsce oraz Rafał Chmiel z KWK Pniówek - III miejsce.
W konkursie wzięło udział 21 pracowników zatrudnionych w zakładach górniczych JSW, w tym po dwóch pracowników wyłonionych w konkursie przeprowadzonym w danej kopalni i po jednym pracowniku, wyłonionym w XI edycji „Internetowego konkursu z zakresu znajomości zasad i przepisów bhp”.
W pierwszym etapie uczestnicy musieli odpowiedzieć na 30 zamkniętych pytań wielokrotnego wyboru. Po niezwykle emocjonującej walce do drugiego etapu zakwalifikowało się czterech zawodników z największą liczbą punktów. Drugi etap odbył się w formie wirtualnej rywalizacji trwającej 10 minut. W trakcie przemieszczania się po wytyczonej trasie obejmującej wybrane miejsca i obiekty Jastrzębskiej Spółki Węglowej należało udzielić odpowiedzi na 30 rozmieszczonych na niej pytań wielokrotnego wyboru. Inspiracją dla tej formy rywalizacji była popularna aplikacja „Kopalnie Jastrzębskiej Spółki Węglowej 360⁰”.
- Doceniam wiedzę wszystkich uczestników finału tego konkursu, bo to nie jest tylko tak, że coś się przeczyta, trzeba było ewidentnie przysiąść i przyswoić sobie tę wiedzę – przyznał Artur Wojtków, zastępca prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.