Polak przesłuchany w PE. Nowe otwarcie przy budowie atomu. Izera ma pod górkę. Co z aktywami węglowymi? Donald Trump bierze kolejny kluczowy stan.
* TVN24.pl: - Donald Trump wygrywa z Kamalą Harris w Nevadzie - prognozuje stacja CNN. To pierwsze zwycięstwo kandydata republikanów w tym stanie od 2004 roku. Do zdobycia jest tam sześć głosów elektorskich, co oznacza, że Trump ma ich już ponad 300. Ameryka wciąż czeka na wyniki wyborów w Arizonie.
* Money.pl: - Rząd zamierza rakiem wycofać się z koncepcji wymyślonej jeszcze za rządów PiS, by wyodrębnić ze spółek energetycznych, takich jak PGE, Tauron, Enea i Energa, „brudne" aktywa węglowe i przenieść je do jednego podmiotu - Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego (NABE).
* Gazeta.pl: - Piotr Serafin, polski kandydat na komisarza ds. budżetu UE wśród priorytetów wymienił bezpieczeństwo, pozyskiwanie nowych środków oraz zbudowanie „ścisłego związku" między praworządnością a budżetem. Komisje poparły jego kandydaturę.
* Interia.pl: - Podkomisja ds. religii w szkole spotkała się w czwartek, aby przedyskutować temat zmiany organizacji lekcji religii w szkołach i przedszkolach. Strona rządowa przedstawiła sugestie konkretnych rozwiązań, zaś strona kościelna zgłosiła do nich swoje uwagi - wynika z komunikatu opublikowanego po spotkaniu.
„Gazeta Wyborcza”: - Brak efektywnych działań związanych z rynkowymi trudnościami i nieuzasadnione zwiększanie zatrudnienia. Tak Grupa Azoty uzasadnia zwolnienia grupowe w Siarkopolu. Jak dowiedziała się „Wyborcza", zarząd Siarkopolu powiadomił związki zawodowe i Powiatowy Urząd Pracy w Staszowie o zamiarze redukcji zatrudnienia w ramach zwolnień grupowych.
* „Puls biznesu”: - EMP, spółka odpowiedzialna za projekt Izery nie chce rezygnować z projektu polskiego auta elektrycznego. Ma na niego pomysł, nie ma jednak czasu. Umowa inwestycyjna z Geely musi być podpisana jak najszybciej, bo chiński partner może się wycofać. Tymczasem wciąż nie ma finansowania.
* RP.pl: - Pieniądze przeznaczone dla Intela zostaną skierowane do zbrojeniówki. Środki, które miały wspomóc zawieszoną inwestycję amerykańskiego giganta, mogą trafić na rozwój zbrojeniówki. Takie rozmowy odbyły się między Ministerstwem Rozwoju i Kancelarią Premiera.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.