Związek Zawodowy Górników działający w Lubelskim Węglu Bogdance zgłosił postulat o zwołanie posiedzenia Lubelskiego Zespołu Parlamentarnego ze względu na „bardzo trudną sytuację branży górnictwa w całej Polsce”. Pismo w tej sprawie zostało skierowane w czwartek, 16 maja, do posła Krzysztofa Grabczuka, który jest szefem Zespołu.
Związkowcy podkreślili, że pilnie potrzebują rozmów z parlamentarzystami Ziemi Lubelskiej, aby poznać ich zdanie, pomysły i wizje na temat przyszłości Bogdanki.
„Na chwilę obecną jesteśmy liderem przemysłu i technologii w regionie, niestety bez planów działania na przyszłość nie mamy szans na utrzymanie miejsc pracy. Dlatego od polityków naszego regionu wręcz wymagamy prowadzenia prawdziwej i rzeczowej dyskusji, póki jest na to czas” – napisali na zakończenie przedstawiciele strony społecznej.
Pod pismem podpisali się szefowie struktur ZZG w Lubelskim Węglu, czyli Jacek Świrszcz, przewodniczący oraz Justyna Zawrotniak-Bogusz, wiceprzewodnicząca. Pełna treść pisma w załączniku pod tekstem.
Bogdanka jest jedną z największych polskich kopalń węgla kamiennego. Lubelski Węgiel prowadzi przede wszystkim działalność górniczą w zakresie wydobywania, wzbogacania i sprzedaży węgla kamiennego. Spółka dostarcza surowiec głownie do odbiorców przemysłowych. Realizacja dostaw oparta jest o umowy wieloletnie, a kierunek zbytu to energetyka zawodowa i przemysłowa.
Od czerwca 2009 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W sierpniu 2022 r. powróciła do notowań w Indeksie WIG-ESG.
Od października 2015 r. Bogdanka wchodzi w skład Grupy Enea.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Komentarz usunięty przez moderatora z powodu braku związku z tematem.
Bogdankę zamkną chyba za100 lat, na Śląsku jest multum kopalń które ledwo zipią więc jak zawsze zwiazki robią szum żeby na chwilę zaistnieć
Komentarz usunięty przez moderatora z powodu braku związku z tematem.
Jamak, a kogo obchodzi żywotność danego zakładu pracy, liczy się tu i teraz, a nie za 20-50 lat.
Was nie interesuje dobro zakładu pracy i żywotność kopalni i jej kondycja, tylko by dotrwać do pomostówki . Po odejściu na socjal lub pensyjkę los pozostałych przestaje interesować . Rozumim górnictwo
Jamak, co ty tam możesz wiedzieć o górnictwie.
No ale po co te spotkania bo nie rozumiem? Jest przecież plan zagospodarowania złoża i fedrujecie to co jest. Kończy się złoże kopalnia jest wygaszana tak było od stuleci
Zablokujcie komentarze poco kłamać!
Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu. Komentarz usunięty przez moderatora z powodu braku związku z tematem.
WYŚWIETL ZAŁĄCZNIK