14 kwietnia odbyło się uroczyste zakończenie II edycji studiów podyplomowych na kierunku Przeróbka mechaniczna kopalin, realizowanych przez Główny Instytut Górnictwa- Państwowy Instytut Badawczy.
Studia adresowane są do kadry inżynieryjno-technicznej kopalń, w szczególności pracowników przeróbki mechanicznej węgla, którzy chcą zaktualizować i uzupełnić wiedzę oraz uzyskać dyplom studiów podyplomowych wydany przez Główny Instytut Górnictwa- Państwowy Instytut Badawczy.
Celem studiów jest zapoznanie słuchaczy z najnowsza wiedzą praktyczną i teoretyczną w zakresie wzbogacania węgla. Ukończenie studiów podyplomowych może stanowić podstawę do ubiegania się o uznanie kwalifikacji w zakresie przeróbki mechanicznej węgla oraz przygotowuje do stosownych komisyjnych egzaminów organizowanych zgodnie z regulaminami zakładów górniczych.
W tej edycji studia ukończyły - z bardzo dobrymi wynikami - 32 osoby.
Jak poinformowali przedstawiciele GIG-PIB, projekt cieszy się dużym sukcesem dydaktycznym, stąd też w kolejnym roku akademickim planowana jest III edycja studiów na tym kierunku.
Główny Instytut Górnictwa – Państwowy Instytut Badawczy nadzorowany przez Ministra Aktywów Państwowy jest związany od roku 1945 z przemysłem wydobywczym i Górnym Śląskiem. W skład Instytutu wchodzi powołana 20 lat wcześniej Kopalnia Doświadczalna Barbara w Mikołowie.
Działalność Instytutu obejmuje najistotniejsze aspekty górnictwa i geoinżynierii, bezpieczeństwa pracy w przemyśle, inżynierii środowiska (w szczególności ochrony środowiska przed skutkami działalności przemysłowej). Prowadzi również działalność certyfikacyjną i edukacyjno-szkoleniową oraz świadczy usługi w postaci badań, ekspertyz, pomiarów i analiz dla wielu branż przemysłu, instytucji i urzędów administracji państwowej i samorządowej oraz partnerów zagranicznych.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Komentarz usunięty przez moderatora z powodu braku związku z tematem.