W poniedziałek, 8 kwietnia, do godziny 13.00 przyjmowane są aplikacje na stanowiska w zarządzie Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Postępowanie ogłosiła 19 marca rada nadzorcza SRK.
Do obsadzenia są stanowiska: wiceprezesa ds. likwidacji kopalń i gospodarki majątkiem, wiceprezesa ds innowacji technologicznych i zamówień oraz wiceprezesa ds. ekonomiki i finansów. Aplikacje, które trafią do Spółki mają zostać otwarte w poniedziałek, 8 kwietnia, o godz 13.30. Kandydaci, którzy spełnią wymogi postawione w ogłoszeniu zostaną zaproszeni na rozmowy z radą nadzorczą Spółki. Te zaplanowano na 15 kwietnia. Jeśli będzie taka potrzeba to rozmowy będą prowadzone także w kolejnych dniach.
Na razie zarząd SRK działa w dwuosobowym składzie. Od 2 kwietnia spółce szefuje prezes Jarosław Wieszołek. Do zarządu został także wybrany Mariusz Jończyk, który jest wiceprezesem ds. zasobów mieszkaniowych i odwadniania kopalń.
Przypomnijmy, że w pierwszym postępowaniu kwalifikacyjnym złożonych zostało 28 aplikacji. Dwudziestu kandydatów zostało dopuszczonych do etapu rozmów z radą nadzorczą. 18 marca do zarządu wybrano Jarosława Wieszołka oraz Mariusza Jończyka. Dzień później rada ogłosiła postępowania na pozostałe trzy stanowiska w zarządzie.
Do zadań Spółki Restrukturyzacji Kopalń należy prowadzenie likwidacji kopalń oraz zabezpieczenie sąsiednich zakładów górniczych przed zagrożeniem wodnym, gazowym i pożarowym, a ponadto zagospodarowanie majątku oraz sprzedaż nieruchomości po likwidowanych zakładach górniczych, usuwanie szkód górniczych i rekultywacja terenów pogórniczych oraz wspieranie tworzenia nowych miejsc pracy, w szczególności dla pracowników likwidowanych kopalń.
Misją spółki jest efektywne zagospodarowanie, rekultywacja i rewitalizacja przejmowanych terenów pogórniczych oraz dbałość o środowisko naturalne.
SRK działa od 2000 r. Obecnie w jej skład wchodzą m.in. dwa likwidowane zakłady górnicze (Pokój I - Pokój II oraz Jas-Mos - Jastrzębie III), Kopalnie Węgla Kamiennego w Całkowitej Likwidacji oraz Centralny Zakład Odwadniania Kopalń, którego strukturę tworzy 18 pompowni, utworzonych na bazie majątku zlikwidowanych kopalń.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.