W Instytucie Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyły się pierwsze wykłady w ramach programu Cyfrowa Przyszłość Miedzi. Program przeznaczony dla uczniów szkół średnich jest realizowany przez KGHM Polska Miedź.
Na pierwszym z pięciu spotkań uczniowie biorący udział w programie mogli zapoznać się z podstawami języka programowania Python, które przedstawił dr inż. Kamil Smolak.
W kolejnych spotkaniach uczniowie będą mieli okazję poznać zagadnienia GNSS, analizy obrazów cyfrowych czy sposoby rozpoznawania obrazów z wykorzystaniem AI. Zaplanowane są także warsztaty dotyczące metod pozyskiwania danych geoprzestrzennych.
Ideą programu Cyfrowa Przyszłość Miedzi jest zachęcenie utalentowanych uczniów szkół średnich do włączenia się w świat nauki i badań, dzięki czemu będą mogli lepiej zrozumieć dziedziny związane z naukami przyrodniczymi oraz zdobyć unikalne umiejętności praktyczne związane z zagadnieniami (geo)informatycznymi.
Jak wskazują przedstawiciele miedziowej spółki, współpraca IGiG i KGHM, to znaczący krok w kierunku integracji środowiska akademickiego z przemysłem, tworząc most pomiędzy edukacją a praktyką. Wprowadzenie takich innowacyjnych projektów edukacyjnych jest krokiem w stronę kształcenia młodych pokoleń z myślą o przyszłości, zgodnie z najnowszymi trendami współpracy między uczelniami, a sektorem biznesowym.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.