W piątek, 23 lutego, Minister Aktywów Państwowych powołał w skład Rady Nadzorczej Polskiej Grupy Górniczej (PGG) obecnej, III kadencji panią Kamilę Joannę Żmudę-Matan - poinformowała spółka w komunikacie.
Jak przypominają przedstawiciele PGG, to już kolejna zmiana w ostatnim czasie. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Polskiej Grupy Górniczej 15 lutego 2024 roku, podjęło uchwały o odwołaniu poprzednich członków Rady Nadzorczej Spółki II kadencji. Jednocześnie Minister Aktywów Państwowych 16 lutego 2024 roku, powołał w skład Rady Nadzorczej PGG nowej III kadencji: panią Celinę Marię Olszak, pana Tomasza Pietrzykowskiego oraz pana Tomasza Łukasika.
Rada Nadzorcza w tym składzie po raz pierwszy spotkała się 16 lutego i w trakcie posiedzenia jej członkowie wyłonili przewodniczącą Rady - prof. Celinę Marię Olszak, a funkcję wiceprzewodniczącego Rady powierzyli prof. Tomaszowi Pietrzykowskiemu.
Polska Grupa Górnicza to największa polska spółka węglowa. W jej skład wchodzi siedem kopalń: KWK ROW (w jej skład wchodzą ruchy: Chwałowice, Jankowice, Marcel, Rydułtowy), KWK Ruda (ruch Bielszowice i Halemba), KWK Piast-Ziemowit (ruch Piast i Ziemowit), KWK Bolesław Śmiały, KWK Sośnica, KWK Staszic-Wujek (ruch Murcki-Staszic i Wujek) oraz KWK Mysłowice-Wesoła, a na koniec 2022 roku spółka zatrudniała łącznie 36 800 osób.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Czekamy aż ktoś na kopalniach zrobi porządek ze zbędnymi etatami inspektorów ds niepotrzebnych i wyśle związkowców za bramy. Do dzieła Panie Budka, czekamy na działania.
Nominacja tych pań utwierdza mnie, tylko w przekonaniu, że w ciągu kilku lat PGG zwinie żagle. Obydwie obsadzone na stanowiskach w zarządzie PGG to z branżą górniczą mają tyle wspólnego co ja z lotami w kosmos. Chciałbym się mylić, ale obawiam się, że program cichej likwidacji powoli się zaczyna.