Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego w Bytomiu zagra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której finał odbędzie się w niedzielę, 28 stycznia. Ratownicy będą uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych w tym dniu w Bytomiu i Jaworznie. Ponadto na aukcję wystawiono możliwość spędzenia dnia w stacji i spotkania z ratownikami.
Wozy bojowe ratowników oraz ich wyposażenie będzie można obejrzeć w niedzielę na Placu Sobieskiego w Bytomiu oraz w Jaworznie w centrum miasta obok galerii handlowej. CSRG przygotowało na tę okazję także gadżety dla najmłodszych. Będą to m.in. opaski odblaskowe, które zwiększają bezpieczeństwo na drodze.
CSRG na aukcję wystawiło także wizytę w jednostce. W czasie jej będzie można obejrzeć wyrobiska ćwiczebne, obejrzeć bazę sprzętową oraz zobaczyć jak ćwiczą zawodowi ratownicy górniczy. W wizycie będzie mogło wziąć udział maksymalnie 10 osób w ustalonym wcześniej terminie. Aukcja potrwa do 9 lutego do godz. 14.50. Do tej pory biorą w niej udział dwie osoby. Najwyższa oferta to 105 zł (stan na 23 stycznia godz. 12.00).
- WOŚP ma oczywiście wymiar globalny, natomiast staramy się wesprzeć tę szczytną ideę na "lokalnym poletku" w Bytomiu i Jaworznie. Zachęcamy do obejrzenia naszych wozów bojowych w czasie finałów, które odbędą się w tych dwóch miastach oraz do udziału w aukcji. Z pewnością dla kilku osób będzie to wyjątkowy, niezapomniany dzień, w którym będzie można m.in. podejrzeć ćwiczenia ratowników górniczych w warunkach przypominających niemal te kopalniane – mówi Robert Wnorowski, rzecznik CSRG.
W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 28 stycznia już po raz 32. pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. Finał WOŚP to jednodniowa publiczna zbiórka pieniędzy, której towarzyszą także akcje internetowe. Na ulice wyjdzie w tym roku z tradycyjnymi puszkami ok. 120 tys. wolontariuszy. Akcja prowadzona jest nie tylko w kraju, ale także zagranicą.
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest największą tego typu charytatywną akcją w Polsce i jedną z większych na świecie. W ciągu 31 Finałów WOŚP zebrała blisko 2 mld zł i kupiła 71,5 tys. urządzeń.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Odnoszę wrażenie, że osoba redagująca ten artykuł nie zna pojęcia leser. To po pierwsze. Komentarz jest zdecydowanie obraźliwy. Po drugie - INC ma wrażliwość muchy, która zawzięcie będzie brzęczeć nad śmierdzącą kupą tylko dla swojej przyjemności. Co do ratownictwa górniczego - takie komentarze świadczą o daleko idącej impotencji (bezsilności), a może nawet zazdrości. Bo najwięcej impotentów i malkontentów jest wśród tych, którzy nigdy nie będą mogli być ratownikami górniczymi, oczywiście z wielu przyczyn. Między innymi zdrowotnych, a przede wszystkim predyspozycji psychologicznych. W tym przypadku autora tego wpisu wskazuje na tą drugą przyczynę.
Czy wzorem tzw. szpitala Covidowego również będą mieć dniówki 1,8 kiedy będą prezentować swoje zabawki? Ta grupa zawodowa od siebie nic nie daje. To są pasożyty.
Będzie można zobaczyć leserów na własne oczy.
Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.