12 grudnia w siedzibie Lubelskiego Węgla Bogdanka odbyło się 21. posiedzenie Zespołu porozumiewawczego dla okresowej oceny wpływów eksploatacji górniczej na powierzchnię terenu w granicach Gmin: Cyców, Ludwin i Puchaczów - poinformowali przedstawiciele Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach.
W obradach uczestniczyli przedstawiciele: Okręgowego Urzędu Górniczego w Lublinie, samorządów terytorialnych, tj. Wójtowie Gmin Cyców, Ludwin i Puchaczów oraz przedstawiciele LW Bogdanka
Podczas spotkania omówiono m.in.: zagadnienie sejsmiczności wywołanej robotami górniczymi w obszarze górniczym w II połowie 2023 r., w tym informacje dotyczące aparatury pomiarowej, przyczyn i skutków aktywności wstrząsów, monitorowanie sejsmiczności, przeciwdziałanie zagrożeniom wynikającym z aktywności sejsmicznej; informacje wójtów Gmin Puchaczów, Ludwin, Cyców na temat szkód górniczych, które wystąpiły w II połowie 2023 r. oraz napraw wynikłych z prowadzenia bieżącej działalności górniczej LW Bogdanka; przebieg eksploatacji górniczej w II półroczu 2023 r. ze szczególnym uwzględnieniem skutków jej oddziaływania na powierzchnię terenu w granicach obszaru górniczego oraz zaplanowane na I półrocze 2024 r. roboty górnicze i prognozowane w tym okresie oddziaływania na powierzchnię terenu; sprawy związane z naprawą szkód górniczych wykonane w II półroczu 2023 r. przez LW Bogdanka.
LW Bogdanka jest jedyną spółką prowadzącą wydobycie w Lubelskim Zagłębiu Węglowym. Zatrudnienie w LW Bogdanka na koniec trzeciego kwartału 2023 roku wyniosło 5203 osoby (natomiast zatrudnienie w całej Grupie Kapitałowej LW Bogdanka to 6030 osób).
W trzecim kwartale 2023 roku kopalnia osiągnęła 25,1 proc. udział w sprzedaży węgla do energetyki zawodowej. Udział w sprzedaży węgla energetycznego ogółem kształtował się na poziomie 19,6 proc.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.