PERN planuje montaż stacji szybkiego ładowania samochodów elektrycznych na parkingu przy budynku zarządu w Płocku (Mazowieckie). Będzie to pierwsza taka stacja w obiektach spółki. Wykorzystywana będzie do ładownia samochodów służbowych i udostępniana do ładowania aut użytkowanych przez pracowników.
Aktualnie PERN prowadzi postępowanie na Montaż stacji szybkiego ładowania samochodów elektrycznych na parkingu wewnętrznym zlokalizowanym przy budynku zarządu - oferty można składać do 17 października.
Spółka wyjaśniła m.in. w ogłoszeniu, że planowana stacja szybkiego ładowania samochodów elektrycznych powinna posiadać trzy przewody przyłączeniowe i trzy wtyczki: AC, CCS i Chademo, a także funkcję autoryzacji sesji ładowania i oprogramowanie do zarządzania, jak np. ustalenie godzin dostępności, cennika oraz dostęp do statystyk i danych, dotyczących zużycia.
Jak podkreślono w opublikowanej dokumentacji postępowania, stacja musi zapewnić ładowanie trzech pojazdów jednocześnie.
Rzeczniczka PERN Katarzyna Krasińska, poinformowała, że stacja szybkiego ładowania samochodów elektrycznych na parkingu wewnętrznym zlokalizowanym przy budynku zarządu w Płocku będzie pierwszą w obiektach spółki.
- Będzie wykorzystywana do ładownia samochodów służbowych oraz zostanie udostępniona do ładowania samochodów użytkowanych przez pracowników spółki - przekazała.
Krasińska zaznaczyła, że obecnie PERN nie dysponuje samochodami elektrycznymi, jednak prowadzi analizę rynku w kontekście uzyskania informacji o zapotrzebowaniu samochodów elektrycznych, niezbędnej liczby oraz lokalizacji stacji szybkiego ładowania.
PERN z siedzibą w Płocku to państwowy podmiot, strategiczny dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, który zarządza rurociągami tłoczącymi ropę naftową do rafinerii Grupy Orlen w Płocku i w Gdańsku, a także do dwóch rafinerii w Niemczech, oraz bazami ropy naftowej i paliw gotowych.
W styczniu tego roku PERN zapowiedział, że w 2023 r. przeznaczy na inwestycje i remonty blisko 0,7 mld zł.
Wcześniej spółka informowała, że w ramach projektu PERN producentem zielonej energii, realizowanego w ramach przyjętej tam strategii na lata 2021-2024, planuje wydać na odnawialne źródła energii 130 mln zł. Projektem objęto m.in. budowę instalacji fotowoltaicznych, w tym w bazach paliwowych spółki, jak np. w Rejowcu i Emilianowie.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.