Spółka Restrukturyzacji Kopalń została wpisana na listę Stron Porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej, stając się jego pełnoprawnym członkiem - poinformowała spółka.
Jak wskazali przedstawiciele SRK, w ramach Porozumienia powołane zostały specjalne Grupy Robocze pracujące nad wybranymi aspektami gospodarki wodorowej. Do grup zajmujących się kwestiami wytwarzania wodoru oraz przesyłu, dystrybucji i magazynowania wodoru dołączyli prezes zarządu SRK dr inż. Janusz Smoliło oraz wiceprezes zarządu SRK ds. innowacji technologicznych i zamówień prof. dr hab. Adam Smoliński.
„Intencja zawarcia Porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej została wyrażona w Liście intencyjnym o ustanowieniu partnerstwa na rzecz budowy gospodarki wodorowej i zawarcia sektorowego porozumienia wodorowego z 7 lipca 2020 roku. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie Ministerstwa Klimatu i Środowiska” – poinformowała SRK.
Korzystająca z budżetowych dotacji SRK zajmuje się likwidacją kopalń i zagospodarowaniem ich majątku. Od 2015 r. do SRK trafiły m.in. następujące kopalnie lub tzw. ruchy górnicze: Makoszowy, Brzeszcze (produkcyjną część kopalni wraz z częścią załogi przejęła później grupa Tauron), Centrum, Mysłowice, Kazimierz-Juliusz, Boże Dary, Anna, Pokój 1, Rozbark V, Jas-Mos, Krupiński, Wieczorek (w dwóch częściach), Śląsk, ruch Piekary (część kopalni Bobrek-Piekary), część ruchu Rydułtowy (fragment kopalni ROW) oraz część kopalni Mysłowice-Wesoła.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.