Pożyczki bez dochodu to pożyczki, które nie są oparte na dochodach z regularnego źródła, takiego jak praca. Pożyczki te wymagają, abyś miał wystarczające płynne aktywa lub inne źródła dochodu do spłaty pożyczki. Kiedy ubiegasz się o pożyczkę bez dochodu, pożyczkodawca będzie musiał zweryfikować te źródła. Twoje szanse na uzyskanie pożyczki, jako dla osoby bezrobotnej, są na ogół niewielkie. Ale jest nadzieja. W tym przewodniku przedstawiamy, czego szukają kredytodawcy przy podejmowaniu decyzji, czy zatwierdzić pożyczkę dla osoby bezrobotnej oraz jak można znaleźć i porównać pożyczki bez lub o niskich dochodach online. Oczywiście to, czy dana osoba jest zatrudniona, czy nie, jest istotnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji kredytowych. Ale nie zawsze jest to tak jednoznaczne i można wziąć pod uwagę inne czynniki. Dzięki odpowiednim informacjom masz szansę na przychylną aprobatę. W większości firm pożyczkowych pożyczkę bez dochodów można dostać do kwoty 3000 złotych.
Pożyczki bez zaświadczeń o dochodach - czy to możliwe?
Jest możliwe otrzymanie pożyczki bez zaświadczeń o dochodach. Zacznij sprawdzać swoje opcje z kredytodawcami online. Ponieważ tradycyjni kredytodawcy rzadko finansują Cię bez dowodu dochodu, kredytodawcy online ułatwiają dostęp do pieniędzy niż banki ze względu na mniej sztywny proces. Niemniej jednak istnieją pewne kryteria, które większość kredytodawców weźmie pod uwagę. Posiadanie niektórych z nich może pomóc w osiągnięciu pomyślnego wyniku.
Kwoty pożyczki a dochód
Im wyższy dochód, tym większa kwota pożyczki będzie mogła zostać nam udzielona. Przy czym, tak jak powyżej wspomniano, niektóre firmy pożyczkowe nie oczekują przedstawiania zaświadczeń o dochodach. Najczęściej są to firmy pożyczkowe, które oferują tak zwane chwilówki. Pożyczki te są podobne do innych rodzajów pożyczek. Pożyczki bez dochodu podlegają alternatywnym metodom płatności. W przypadku kredytu bankowego kredytodawcy będą musieli zobaczyć dowód twojej dokumentacji finansowej, kont bankowych, a także dowód, że masz płynne aktywa, aby udowodnić swoją zdolność do spłaty pożyczki. Natomiast w przypadku chwilówek przedstawianie takiego zaświadczenia nie jest wymagane. Jedyne co trzeba zrobić to wypełnić krótki wniosek na stronie danej firmy pożyczkowej.
Pożyczki bez dochodów - jakie są warunki?
Przede wszystkim pożyczkobiorca powinien być osobą pełnoletnią, posiadać obywatelstwo polskie, posiadać własny numer rachunku bankowego, ale również posiadać pełną zdolność do czynności prawnej i ważny dowód osobisty. Kredytodawcy sprawdzą ocenę kredytową, aby określić, jak ryzykowny jesteś dla ich firmy, jeśli zatwierdzą twoją pożyczkę. Zatwierdzą Twoją prośbę, jeśli będą pewni, że możesz ją spłacić.
Możesz wykazać swoją zdolność do dokonywania płatności za pomocą różnych aktywów płynnych i ekwiwalentów pieniężnych. Niektóre zasoby mogą obejmować (w przypadku dużej kwoty):
- dom lub inne nieruchomości,
- cenione wartości,
- obligacje skarbowe,
- pojazd.
Niektóre rodzaje dochodów, które możesz wpisać we wniosku o pożyczkę, mogą obejmować:
- świadczenia z ubezpieczeń społecznych,
- konto emerytalne,
- dochód z działalności na własny rachunek,
- wypłaty dywidend lub inne dochody z inwestycji.
Gdzie szukać ofert pożyczek i chwilówek bez dochodów?
Ofert takich można szukać w Internecie. Polecamy zwłaszcza rankingi i porównywarki dostępne na stronie bezdochodu.pl, można tam w prosty sposób porównać oferty dostępne na rynku i wybrać tę, która ma najlepsze warunki. W chwili obecnej wiele instytucji finansowych oferuje takie rozwiązanie dla swoich potencjalnych klientów. Jest to bardzo powszechna forma pożyczania pieniędzy. Firmy pożyczkowe chętnie wychodzą naprzeciw potrzebom finansowym osób bezrobotnych. A jak wskazują statystyki, z takiego rozwiązania każdego roku decyduje się korzystać coraz większe grono osób. Trzeba jednak pamiętać, aby pożyczać mądrze, czyli w taki sposób, aby móc pożyczoną kwotę później spłacić w wyznaczonym terminie. Gdyż brak spłaty zobowiązania finansowego w wyznaczonym terminie może skutkować naliczeniem dużych odsetek. A to będzie powodowało niepotrzebny wzrost naszego zadłużenia.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.