Ponad 100 tys. razy pobrano dotąd ze strony internetowej Taurona wzór oświadczenia, które małe i średnie firmy oraz uprawnione instytucje powinny złożyć, by korzystać z ceny prądu ustalonej w ramach rządowej Tarczy Solidarnościowej. Termin składania oświadczeń mija z końcem listopada.
Jak wynika z szacunków działającej głównie na południu Polski grupy energetycznej Tauron, na terenie jej działania do złożenia oświadczeń dotyczących skorzystania z maksymalnej taryfy na prąd uprawnionych jest ok. 200 tys. podmiotów. Duża część składanych oświadczeń wpływa pocztą, stąd obecnie trudno oszacować ich dokładną liczbę.
- Z samej strony internetowej, którą uruchomiliśmy dla odbiorców uprawnionych, wzór oświadczenia pobrano już ponad 100 tysięcy razy. Zachęcamy też do składania oświadczeń drogą pocztową lub elektroniczną - udało nam się uruchomić specjalną nakładkę na ePUAP. To najszybszy i najwygodniejszy sposób złożenia dokumentu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik spółki Tauron Sprzedaż Daniel Iwan.
Dodał, że Tauron uruchomił dodatkowe kanały kontaktu dla przedsiębiorców. - W naszych punktach obsługi klienta oświadczenia przyjmowane są priorytetowo. W tym tygodniu wydłużyliśmy godziny pracy naszych infolinii - powiedział rzecznik.
Przypomniał, że klienci indywidualni, którym przysługuje zwiększony limit zużycia energii, na złożenie oświadczenia mają czas do 30 czerwca 2023 r. - Zwracam na to uwagę, ponieważ ponad połowa złożonych do tej pory oświadczeń dotyczy właśnie klientów, którzy mają na to czas do połowy przyszłego roku - zaznaczył Daniel Iwan.
Odbiorcy uprawnieni powinni złożyć oświadczenie do 30 listopada, żeby skorzystać z ograniczenia cen już od 1 grudnia. Tauron uruchomił specjalną stronę internetową tauron.pl/ceny ze wzorem oświadczenia, instrukcją jego wypełnienia oraz listą odbiorców uprawnionych do skorzystania z maksymalnej ceny prądu w ramach Tarczy Solidarnościowej. Klienci mogą też uzyskać wsparcie na infolinii pod numerem 32 606 0 606.
- Dokumenty powinny złożyć małe i średnie firmy, jednostki samorządu terytorialnego, a także podmioty wrażliwe wskazane w ustawie. Warto podkreślić, że gospodarstwa domowe są objęte automatycznie mechanizmem ograniczenia cen i nie dotyczy ich termin 30 listopada - wyjaśnił rzecznik spółki Tauron Sprzedaż.
Małe i średnie przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego i inne podmioty wrażliwe, które złożą oświadczenia, będą korzystać z ceny maksymalnej na poziomie 785 zł za MWh w odniesieniu do zużycia od 1 grudnia 2022 do 31 grudnia 2023 r.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.