Podczas pandemii koronawirusa, wielu pracodawców zostało zmuszonych do przyjęcia modelu pracy zdalnej. Teraz kiedy liczba przypadków koronawirusa znacznie spadła, szereg firm zaczęło korzystać z hybrydowych modeli pracy. Zarówno pełna praca zdalna jak i wariant hybrydowy okazały się korzystne zarówno dla pracodawców jak i dla pracowników. Jednakże rozwiązania te stawiają przed firmami liczne wyzwania.
Czym jest hybrydowy model pracy?
Hybrydowy model pracy, to połączenie pracy zdalnej i stacjonarnej w różnych konfiguracjach. W zależności od specyfiki pracy danego przedsiębiorstwa, występować może w różnych wariantach.
Podstawowe rodzaje hybrydowego modelu pracy.
Firma wdrażająca hybrydowy moduł pracy powinna również pomyśleć o systemie kontroli dostępu, który pozwala kontrolować dostęp do zabezpieczonych stref. Szczególnie istotna jest tu analiza ruchu użytkownika biura oraz kontrola dostępu drzwi ( Timaco ).
Specyfika modelu hybrydowego będzie zależeć od wielu czynników, takich jak powierzchnia biurowa, preferencje pracowników oraz liczba pracowników, która jest potrzebna w biurze.
Co należy brać pod uwagę podczas tworzenia modelu hybrydowego?
Te czynniki oraz wyposażenie pracowników w doskonalszy model laptopa czy lepszego krzesła do domowego biura, nie są jednak wystarczające dla stworzenia dobrego modelu hybrydowego. Firmy, przede wszystkim muszą skupić się na pracowniku i na jego zmieniających się wymogach oraz zapatrywaniach. Pracownicy hybrydowi muszą otrzymać od swoich pracodawców daleko idące wsparcie.
Sposoby wspierania pracowników hybrydowych
Aby firma spelniała swoja funkcje i odpowiadała na oczekiwania pracowników musi pamiętać o nowych technologiach. Bez nich efektywna praca hybrydowa nie będzie możliwa
Podstawowe narzędzia do pracy hybrydowej
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.