Rytmicznie przebiegają roboty przygotowawcze w kopalni Bolesław Śmiały w Łaziskach Górnych. Prowadzone są czterema przodkami. Dwa z nich prowadzą załogi własne kopalni, w kolejnych dwóch zadania wykonują brygady Zakładu Górniczych Robót Inwestycyjnych. We wrześniu załoga przystąpi do eksploatacji nowej ściany.
Brygady ZGRI prowadzą prace w obecnie eksploatowanym pokładzie 326. Górnicy wykonują obrys dwóch kolejnych ścian w tym pokładzie – 619 oraz 620. Z kolei oddział GRP1, kierowany przez pełniącego obowiązki sztygara oddziałowego Szymona Radomskiego, prowadzi przygotowanie do rozcięcia ścian w pokładzie 318, drążąc chodnik badawczy nr 301. Eksploatacja pokładu 318 to ogromna inwestycja w przyszłość kopalni. Jest on położony bliżej szybu zjazdowego kopalni.
– Został dokładnie przebadany przez geologów. Parametry surowca energetycznego będą podobne do obecnie uzyskiwanych. Dla całej naszej załogi będzie to wejście do zupełnie nowego rejonu, a to, co w nim napotka, może stanowić spore wyzwanie – podkreśla Wojciech Paździor, pełniący obowiązki kierownika robót górniczych ds. robót przygotowawczych.
– Na początku 2023 r. planujemy tam uruchomienie ściany 595, w której zalega dobrej jakości węgiel – dodaje.
Tymczasem oddział GRP2, prowadzony przez sztygara oddziałowego Grzegorza Lesia, zakończył rozcięcie obrysu ściany 595 w pokładzie 325/1 i aktualnie realizuje roboty związane z przygotowaniem obrysu kolejnej ściany w tym pokładzie, drążąc chodnik badawczy nr 597b.
Jeśli chcesz mieć dostęp do artykułów z Trybuny Górniczej, w dniu ukazania się tygodnika, zamów elektroniczną prenumeratę PREMIUM. Szczegóły: nettg.pl/premium. Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Kopalnia bez zagrożeń ,super załoga,wydobycie idzie pełną parą