Sieć kwalifikowanych dostawców węgla kupionego w sklepie internetowym Polskiej Grupy Górniczej powiększyła się o składy tego surowca w Pasłęku i Kisielicach (warmińsko-mazurskie), Czersku (pomorskie), Łowiczu (łódzkie) i Jędrzejowie (świętokrzyskie) - podała spółka.
Kwalifikowani dostawcy przewożą węgiel kupiony przez klientów w sklepie internetowym do składów zlokalizowanych w rejonie miejsca zamieszkania nabywców i wydają surowiec finalnym odbiorcom. Ułatwia to klientom odbiór zamówionego surowca bez konieczności samodzielnego organizowania transportu węgla ze śląskich kopalń.
Po raz pierwszy z formuły kwalifikowanych dostawców można było skorzystać podczas sesji sprzedażowej w miniony wtorek. Wówczas dostępne były cztery kwalifikowane składy: w Iławie (warmińsko-mazurskie), Brzesku i Proszowicach (małopolskie) oraz Uhercach Mineralnych (podkarpackie). Z tej formy odbiory węgla skorzystało wówczas ponad 300 klientów. Teraz przybyło kolejnych pięć składów - docelowo ma ich być w całej Polsce ok. 100.
Jak poinformował w piątek, 2 września, rzecznik PGG Tomasz Głogowski, podczas minionej, czwartkowej sesji sprzedażowej do sklepu internetowego skierowano ponad 50 tys. t węgla. Paliwo kupiło prawie 20 tys. gospodarstw domowych.
Od początku roku do dziś w opał w e-sklepie PGG zaopatrzyło się już ponad 226 tys. klientów. Za pośrednictwem sklepu internetowego do gospodarstw domowych trafiło dotąd ponad 900 tys. t węgla - podał rzecznik największej górniczej spółki.
PGG informuje, że proces wyboru kwalifikowanych dostawców węgla (KDW) jest ukończony w ponad 80 proc. Obecnie podpisywane są umowy z wybranymi składami węgla. Spółka zapewnia, że wybór partnerów do sieci KDW miał charakter otwarty i transparentny - każdy z przedsiębiorców mógł wziąć w nim udział, a głównym kryterium była cena za usługę dostawy.
Ogłaszając w czerwcu br. nabór na kwalifikowanych dostawców, spółka postawiła wymagania - partnerzy PGG muszą dysponować m.in. utwardzonym i zabezpieczonym składem węgla. Skład musi być ubezpieczony i posiadać niezbędną infrastrukturę: legalizowaną wagę oraz odpowiednie samochody zdolne odbierać z kopalni węgiel i dostarczać odbiorcom finalnym.
W ostatnich tygodniach PGG poprawiała funkcjonalności swojego e-sklepu dla odbiorców indywidualnych, podniosła jednak też cenę (o ok. 20 proc.) i obniżyła limit jednorazowego zakupu w swoim sklepie z 5 do 3.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.