Laboratorium Badań Stosowanych Instytutu KOMAG po raz kolejny rozszerzyło swoją działalność o badania wibracyjne.
Zakupiona aparatura badawcza umożliwia testy wibracyjne w 3 prostopadłych osiach obiektów o masie do 900 kg. Narażenia mogą odbywać się w zakresie:
Testy mogą być wykorzystane w badaniach naukowych, doświadczalnych i inżynierskich pod kątem testowania nowych wyrobów lub technologii. Możliwe jest również testowanie wyrobów według znormalizowanych procedur badawczych lub własnych metodyk klientów.
Badania mogą być wykorzystane w przemyśle wydobywczym, motoryzacyjnym, mechanicznym, lotniczym, kolejowym, oświetleniowym, elektrycznym, kosmicznym, transportowym, elektromobilności, wojskowym, medycznym, elektronicznym, telekomunikacji itd. Szerokie spektrum zastosowań umożliwia testowanie wyrobów gotowych, jak i podzespołów maszyn i urządzeń.
W celu diagnostyki uszkodzeń lub pozyskania szerokiej wiedzy na temat testowanego produktu, w powiązaniu z testami wibracyjnymi możliwa jest również szybka rejestracja wideo, która pozwoli na dokładną analizę zachowania obiektu podczas narażenia na drgania. Rejestracji dokonujemy za pomocą kamery.
Jeśli chcesz mieć dostęp do artykułów z Trybuny Górniczej, w dniu ukazania się tygodnika, zamów elektroniczną prenumeratę PREMIUM. Szczegóły: nettg.pl/premium. Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.