Jak co roku w pierwszej połowie czerwca, tak i tym razem odbyła się kolejna edycja „Szkoły Zamówień Publicznych”. Organizowana cyklicznie przez Górniczą Izbę Przemysłowo-Handlową konferencja przez ostatnie lata zdążyła już zaskarbić sobie zaufanie uczestników reprezentujących różne branże i sektory gospodarki, a także wpisała się na stałe w krajową mapę i kalendarz wydarzeń szkoleniowych.
Organizatorzy, eksperci, zaproszeni goście, a także licznie zgromadzeni słuchacze tradycyjnie spotkali się w wiślańskim Hotelu Stok w dniach 6-8 czerwca br.
Patronat honorowy nad tegoroczną, trzynastą już odsłoną Szkoły objęli wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin oraz prezes Urzędu Zamówień Publicznych, Hubert Nowak. Uczestników powitała obecna na miejscu wiceprezes UZP, dr Joanna Knapińska, a wykład inauguracyjny wygłosił naczelnik Departamentu Prawnego UZP, Karol Kacprzak.
Podobnie jak w poprzednich odsłonach konferencji, szkolenia prowadzili specjaliści reprezentujący czołowe kancelarie i firmy consultingowe doradzające podmiotom uczestniczącym w postępowaniach o zamówienia publiczne. Większość zajęć odbywała się w formule warsztatowej, co było wyrazem jednoznacznej orientacji organizatorów na praktykę.
Tegoroczna agenda objęła m.in. zyskującą na aktualności tematykę zamówień z dziedziny obrony i bezpieczeństwa, możliwości zmian w umowach o zamówienie publiczne w obliczu następstw wojny na Ukrainie, czy dość uniwersalny wątek postanowień obowiązkowych i zabronionych. Oprócz aspektów prawnych, prowadzący poruszali także bardziej ogólne tematy związane z praktyką obrotu gospodarczego w sektorze zamówień publicznych. Była mowa o konfliktach interesów, strategiach zakupowych, a także narzędziach i technikach negocjacyjnych.
O powodzeniu tegorocznej edycji świadczą także liczby. Podczas gdy w roku ubiegłym, który upłynął jeszcze pod znakiem trwającej pandemii, w Szkole udział wzięło sto osób, w trakcie XIII edycji udało się przeszkolić dwukrotnie więcej zainteresowanych. To znak, że po dwóch ciężkich latach, polska gospodarka, ale także biznes, wracają z wolna na właściwe tory.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.