Transformacja cyfrowa stała się faktem. Firmy, które chcą pozostać konkurencyjne, muszą zadbać o to, aby ich produkt odpowiadał na potrzeby coraz bardziej świadomych i wymagających użytkowników. Microsoft Dynamics 365 to zestaw aplikacji biznesowych opartych na chmurze. To innowacyjne rozwiązanie bazujące na technologii AI, które pozwala usprawnić większość procesów firmowych. Co je wyróżnia? Uniwersalność i elastyczność. Sprawdź! Jak się przygotować do wdrożenia Microsoft Dynamics 365?
Choć transformacja cyfrowa dotyczy coraz większej liczby przedsiębiorstw (także z sektora MŚP), to jak każda zmiana wymaga odpowiedniego zaplanowania. Wdrożenie Microsoft Dynamics 365 będzie miało wpływ na niemal wszystkie procesy firmowe: od produkcji po obsługę klienta. Zmiana zaowocuje wieloma ułatwieniami. Firmy, które korzystają z inteligentnych aplikacji biznesowych, są w stanie szybciej reagować na zmiany i osiągać ambitne cele biznesowe. Aplikacje Microsoft Dynamics 365 oparte na sztucznej inteligencji ułatwiają kontrolę procesów biznesowych i wspierają podejmowanie kluczowych dla organizacji decyzji. Wdrożenie oprogramowania warto więc zacząć od uświadomienia sobie, z jakimi wyzwaniami wiąże się transformacja cyfrowa, a także, jakie korzyści może przynieść całej firmie.
Microsoft Dynamics 365 oferuje wiele modułów dedykowanych różnym branżom, które można poddawać modyfikacjom w zależności od potrzeb. Jak wygląda wdrożenie tego systemu w organizacji?
Wdrożenie Microsoft Dynamics 365 w 5 krokach
Kluczem do poprawnego wdrożenia Microsoft Dynamics 365 jest właściwe zaplanowanie całego procesu. Przed rozpoczęciem migracji do chmury konieczne będzie stworzenie strategii działania i ustalenie priorytetów. Przede wszystkim należy ustalić zakres wdrożenia. Opracowaniem planu wdrożenia powinien zająć się specjalny zespół składający się z osób o odpowiednich kwalifikacjach.
Każda zmiana wymaga dogłębnej analizy. Dlatego zespół projektowy musi czuwać nad każdym etapem projektu. Osoby zaangażowane we wdrożenie Microsoft Dynamics 365 muszą wskazać, które procesy mogą zostać poddane pełnej automatyzacji, a które wymagają ingerencji człowieka. Przed przejściem do następnego etapu należy upewnić się, że każda modyfikacja systemu została przetestowana i zatwierdzona.
Zanim wszelkie raporty, analizy, umowy czy inne dane firmowe zostaną przekonwertowane do systemu Microsoft Dynamics 365, muszą zostać poddane selekcji i właściwie przygotowane do migracji.
Korzystanie z aplikacji Microsoft Dynamics 365 jest wyjątkowo intuicyjne, ale, jak każde nowe narzędzie, wymaga przetestowania. Członkowie zespołu wdrożeniowego mają możliwość wykonywania działań na testowej bazie danych, co ogranicza ryzyko popełnienia błędu w fazie poznawania systemu.
Po zakończeniu procesu wdrażania systemu zaleca się jego okresową weryfikację. Dzięki temu można sprawdzić, czy moduł działa w taki sposób, jak w fazie testowej i wykryć ewentualne błędy.
Prawidłowo wdrożony system Microsoft Dynamics 365 pozwala jeszcze lepiej kontrolować kluczowe procesy firmowe i optymalizować koszty. Pozytywnie wpływa na komunikację w firmie oraz wydajność pracowników.
Więcej na temat wdrożenia Microsoft Dynamics 365 dowiesz się na https://xplusglobal.com/pl/dynamics-implementation/
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.