Zapraszamy na IV edycję prestiżowej Akademii Bezpieczeństwa Wydawnictwa Gospodarczego, która odbędzie pod patronatem Prezesa Wyższego Urzędu Górniczego, Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego oraz Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność” już 28 i 29 kwietnia w Zawierciu. Temat to „Górnictwo wobec zagrożeń zewnętrznych. Doświadczenia i wnioski”.
Organizatorem Akademii Bezpieczeństwa jest Wydawnictwo Gospodarcze wraz z portalem netTG.pl Gospodarka i Ludzie oraz tygodnikiem Trybuna Górnicza.
Podczas tej ważnej dla branży górniczej konferencji poruszymy ważne dla pracodawców i pracowników sprawy, pochylimy się nad sposobami rozwiązania istotnych problemów. W pierwszym bloku wykładów specjaliści rozprawią się z mitami, jakie narosły wobec pandemii koronawirusa i opowiedzą o faktach. Dr hab. Jerzy Jaroszewicz, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Chorób Zakaźnych i Hepatologii Wydziału Nauk Medycznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, przedstawi scenariusze rozwoju pandemii i odpowie na pytanie: „Zniknie czy zostanie z nami na zawsze?”
Specjaliści od PR w wykładzie pt. „Rolada z nietoperza z modrą kapustą” podzielą się informacjami o tym, skąd wziął się negatywny obraz górników i Śląska na początku pandemii oraz o akcji „Nie oczerniaj górnika”.
„Zachowanie racjonalne i nieracjonalne w dobie pandemii. Dlaczego nie chcemy się szczepić?” – nad tym problemem pochyli się dr hab. Sławomira Kamińska-Berezowska z Uniwersytetu Śląskiego. Z kolei Monika Konwerska i Katarzyna Cichy-Szczepańska, psycholożki z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego, opowiedzą o psychologicznych konsekwencjach pandemii oraz wojny toczącej się tuż za naszymi granicami .
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.