Kopalnia Bolesław Śmiały prowadzi wydobycie modelem dwuścianowym. Eksploatacja prowadzona jest ścianami 616 i 614 w pokładzie 326.
Ściana 616 wkroczyła w fazę eksploatacji 1 marca br. To pozwala łaziskim górnikom z optymizmem patrzeć w przyszłość i realizować założone zadania produkcyjne. Jej eksploatację prowadzi oddział G3. W ścianie zastosowano 129 sekcji obudowy zmechanizowanej Glinik 08/29-POz W2.
Druga obecnie eksploatowana ściana – 614 znajduje się obecnie w połowie swojego wybiegu. Prace są tam realizowane są przez oddział G9. Jej parametry, wybieg jak i długość, charakteryzuje się podobnymi parametrami do tych, które panują w ścianie 616. Zastosowano w niej 130 sekcji obudowy zmechanizowanej Glinik 12/23-POz.
Realizowane są również roboty przygotowawcze dla rozcięcia kolejnych ścian w pokładzie 326. Na tym odcinku zadania wykonują brygady własne kopalni jak i Zakładu Górniczych Robót Inwestycyjnych Polskiej Grupy Górniczej.
W przyszłym roku planowane jest uruchomienie wydobycia z pokładu 325/1. Właśnie trwa jego rozcinka. Jedna ze ścian jest już rozcięta i czeka na zbrojenie. Ściana 595, bo o niej mowa, będzie miała 810 m wybiegu, 245 m długości i do 2,5 m wysokości.
Obecnie łaziska załoga pracuje w systemie sześciu zmian wydobywczych.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Nieważne gdzie KWK ma zbyt... Ważne że jest praca i zatrudnienie...
Siłowniki korekcji nachylenia poprzecznego przenośnika ścianowego.
Za pomocą siłowników możesz nadać kierunek przenośnika.
Kopalnia Łaziska ma i miała najgorszy węgiel ze wszystkich kopalni w Polsce funkcjonuje dzięki elektrowni Łaziska bo nigdzie nie można tego urobku spalić tyle w temacie
Co to za siłowniki na belkach? Do czego służą?