Jastrzębska Spółka Węglowa i Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach sformalizowały w poniedziałek rozwijaną od lat współpracę. Jednym z jej efektów są nowe studia MBA w rybnickim ośrodku uczelni.
Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego Celina M. Olszak wyraziła nadzieję, że współpraca uczelni z tą kluczową instytucją dla regionu, kraju i Europy wpisze się w skuteczną transformację woj. śląskiego, opierając ją z jednej strony na dostępnych naturalnych zasobach, z drugiej - wykorzystując postęp technologiczny i dokonania nauki.
- Dzisiaj formalizujemy tę współpracę z JSW, natomiast historia tej współpracy jest już przynajmniej kilkunastoletnia. Wierzę, że to porozumienie przyczyni się do jej wzmocnienia i bardziej spektakularnych efektów - zaznaczyła prof. Olszak.
Wiceprezes JSW ds. polityki społecznej Artur Wojtków podkreślił, że spółka bardzo ceni sobie współpracę z uczelnią, która wykształciła już lub dokształciła na studiach podyplomowych co najmniej 260 jej pracowników i której kolejnych absolwentów zatrudnia i zamierza zatrudniać.
Wiceprezes JSW ds. ekonomicznych Robert Ostrowski podkreślił, że spółka potrzebuje młodych, zdolnych, ambitnych absolwentów ekonomii, zajmujących się sprawozdawczością, raportowaniem, kontrolą i finansami.
Ostrowski zasygnalizował, że spółka zamierza objąć patronatem mentorskim kolejnych studentów, pomagając im podczas pisania prac dyplomowych poprzez pokazywanie specyfiki działania jej organizacji, a przez to przygotowując ich do ew. pracy w spółkach grupy kapitałowej JSW.
Prodziekan, dyrektor filii katowickiego UE w Rybniku dr inż. Tomasz Zieliński zaznaczył, że poniedziałkowe porozumienie sankcjonuje intensywną współpracę ośrodka rybnickiego uczelni z JSW, której działalność koncentruje się w tej części regionu.
Jak podkreślił Zieliński, rybnicki ośrodek prowadzi studia o profilu praktycznym, z dłuższymi niż standardowo stażami i obowiązkiem zaangażowania praktyki w proces dydaktyczny. Już po trzech latach od jego utworzenia w 2015 r. wielu studentów znalazło praktyki w JSW, czego efektem stało się porozumienie o mentoringu, które przyniosło już ponad 60 prac dyplomowych dotyczących spółki.
W tym roku przedstawiciel zarządu JSW stał się członkiem rady programowej kierunku finanse i rachunkowość, przy współpracy spółki rozpoczyna się też czwarta edycja studiów podyplomowych o profilu ład korporacyjny, a także pierwsza edycja studiów MBA w tym zakresie. Ich kierowniczką (a także koordynatorką poniedziałkowego porozumienia) jest dr Katarzyna Olejko.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Podpisują bzdurne umowy a plan leży , Budryk stoi , JSW to kolos na glinianych nogach z tabunem tłustych kotów związkowych i prezesem marionetką .