Laboratoria ropy naftowej i paliw PERN wykonały w 2020 r. ponad 250 tys. badań, a w pierwszej połowie br. takich analiz przeprowadzono ponad 130 tys. Spółka podała w środę, iż w ostatnich czterech latach zainwestowała ponad 10 mln zł w doposażenie laboratoriów w najwyższej jakości sprzęt.
Informując o pracy swych laboratoriów, PERN wyjaśnił, iż posiada ich w sumie 11, przy czym osiem to laboratoria paliw, a trzy - ropy naftowej. Placówki prowadzące analizy surowca zlokalizowane są w bazach spółki w Adamowie i Miszewku Strzałkowskim oraz w Terminalu Naftowym w Gdańsku, a ich podstawową działalnością są badania określające parametry fizykochemiczne. Pozostałe ośrodki badające paliwa znajdują się w bazach tych produktów.
Kiedy tankujemy paliwo na stacji, zwykle nie zastanawiamy się, jaką drogę musi ono wykonać, by na nią trafić, ile operacji, ile osób, jaki łańcuch wartości za tym stoi. Istotną rolę w tym procesie odgrywają laboratoria PERN, które stoją na straży jakości surowca oraz paliw i biododatków. W ubiegłym roku wykonały one ponad 250 tys. badań. W pierwszej połowie tego roku takich analiz było już ponad 130 tys. - przekazała w środę spółka.
Jak zaznaczono w przesłanej informacji, laboratoria PERN, poza kompleksowym nadzorem nad jakością paliw i ropy naftowej składowanych i magazynowanych w bazach spółki, świadczą również usługi podmiotom zewnętrznym. Wspomniano przy tym, iż placówki te posiadają nowoczesne wyposażenie oraz doświadczoną kadrę, co daje gwarancję, że produkty, które trafiają z PERN na stacje paliw, spełniają wymagania jakościowe.
To ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa konsumentów. PERN w ostatnich czterech latach zainwestował ponad 10 mln zł, by doposażyć swoje laboratoria w sprzęt najwyższej jakości - podkreśliła spółka.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.