PKN Orlen analizuje możliwość wykorzystania innowacyjnej technologii Hydro-PRTSM przy wdrażaniu projektów recyklingu chemicznego tworzyw sztucznych. Koncern podpisał w tej sprawie list intencyjny oraz umowę na realizację studium wykonalności ze spółką KBR.
PKN Orlen podkreślił, że zgodnie z przyjętą strategią do 2030 r. chce rozwijać nowy obszar swojej działalności, który umożliwi efektywne ekonomicznie i środowiskowo zagospodarowanie odpadów z tworzyw sztucznych.
Koncern podpisał list intencyjny oraz umowę na realizację studium wykonalności z wiodącym dostawcą technologii i usług inżynieryjnych, z którym analizuje możliwość wykorzystania innowacyjnej technologii Hydro-PRTSM przy wdrażaniu projektów recyklingu chemicznego tworzyw sztucznych. Pozwolą one realizować założenia gospodarki obiegu zamkniętego i spełnić cel neutralności emisyjnej koncernu do 2050 r. - ogłosił we wtorkowym komunikacie PKN Orlen.
W informacji tej podano, że współpraca z firmą KBR ędzie opierać się na wykorzystaniu technologii Hydro-PRTSM licencjonowanej przez KBR, a przetwarzane tworzywa sztuczne będą pochodziły z kraju, przy czym odzyskane w procesie recyklingu związki chemiczne zostaną przerobione z wykorzystaniem własnych aktywów rafineryjno-petrochemicznych w wyżej wartościowe produkty petrochemiczne, które trafią na rynek polski i europejski.
Jesteśmy odpowiedzialną firmą, która ma realny wpływ na ochronę środowiska naturalnego, dlatego angażujemy się w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju. Podejmując współpracę ze spółką KBR stawiamy kolejny ważny krok w tym kierunku - oświadczył prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie spółki.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.