W ruchu Ziemowit kopalni Piast-Ziemowit do projektowania przebudowy wyrobisk podziemnych i zabudowy urządzeń transportu dołowego służą pomocą skanery laserowe.
Urządzenie potrafi w ciągu zaledwie sekundy zmierzyć do 1 miliona punktów, a jego praca nie wymaga żadnego dodatkowego oświetlenia wyrobiska. Na dobrą sprawę można przeprowadzić go w całkowitej ciemności, w miejscach, gdzie warunki są skrajnie nieprzyjazne, co w znacznym stopniu ułatwia i czyni bardziej bezpieczną pracę zespołów pomiarowych. Zastosowanie skanera laserowego daje monochromatyczny obraz otaczającej przestrzeni, przypominający trójwymiarową fotografię.
W taki sposób powstaje przestronny obraz złożony z chmury punktów, który po dokonaniu cyfrowej obróbki służy planowaniu przyszłych prac górniczych i energomaszynowych.
Innowacyjna, laserowa metoda pomiaru uzupełniła tradycyjną, znacznie bardziej czasochłonną. Przede wszystkim zmniejszyła prawie do zera liczbę błędów przy projektowaniu wyrobisk. Wcześniej każdy punkt wymagał indywidualnego naniesienia na projekt. Zdarzało się często, że ich liczba była niewystarczająca i wówczas należało przeprowadzić dodatkowe pomiary na dole, co kosztowało wiele cennego czasu.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Tylko plebs nie może nosić biżuterii na stanowiskach robotniczych. Osoby dozoru nie podlegają temu przepisowi. Poczytajcie regulamin a potem się wymondrzajcie.
Kolczyki, Lańcuszki i bransoletki
Bardzo słabo , to skaner bez ATEX
Pozdrowienia dla Lukasza od kolegów z Boryni
Pani chociaż do zdjęcia powinna ściągnąć kolczyki :(
Eureka