Przez większą część środowej, 24 marca, sesji na nowojorskich giełdach przeważały wzrosty, ale w końcówce notowań do głosu doszli sprzedający i główne indeksy zeszły w ostatnich minutach handlu pod kreskę. Najmocniej, bo 2 proc., stracił Nasdaq.
Dow Jones Industrial na zamknięciu zniżkował 0,01 proc. do 32 420,06 pkt. S&P 500 na koniec dnia spadł 0,55 proc. do 3889,14 pkt. Natomiast Nasdaq Composite stracił 2,01 proc. i zamknął sesję na poziomie 12 961,89 pkt.
- Nastroje są niestabilne, ponieważ cały optymizm, który charakteryzował wzrost akcji w ciągu ostatnich dwóch lub trzech tygodni, zaczyna się rozwiewać wobec trzeciej fali pandemii koronawirusa w Europie i przedłużeniach lockdownów Niemczech i we Francji - powiedział Michael Hewson, główny analityk rynku w CMC Markets.
- Zarządzanie pandemią COVID-19 to trudne zadanie. Niemniej jednak uważamy, że ożywienie będzie dość silne w drugiej połowie roku - powiedział Michele Morganti, strateg kapitałowy w Generali Insurance Asset Management.
Ze spółek spadały akcje spółek technologicznych. Apple, Netflix i Facebook zniżkowały po ponad 2 proc., a Tesla spadła prawie 5 proc.
Straty z poprzedniego dnia odrabiały ceny ropy naftowej, które drożały w środę ponad 6 proc., ciągnąc za sobą w górę spółki paliwowe. EOG Resourcs i Marathon Oil rosły ponad 5 proc., Diamondback Energy wzrósł ponad 6 proc.
Lepiej niż reszta rynku zachowywały się też sektory surowcowy oraz finansowy, a indeksy grupujące spółki z tych branż zyskały po ponad 1 proc.
Linie lotnicze również odrabiały wcześniejsze straty. Delta i United Airlines szły w górę po ponad 1 proc.
Spadały natomiast akcje operatorów wycieczkowców. Agencja zapobiegania i kontroli zakażeń poinformowała, że ograniczenia w rejsach statków wycieczkowych potrwają do 1 listopada. Norwegian Cruise Line spadł 5 proc., a Royal Caribbean i Carnival po ponad 1 proc.
GameStop spadał prawie 20 proc. Spółka rozważa pomysł pozyskania pieniędzy poprzez sprzedaż nowych akcji.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.