Podstawą do dalszych rozmów na temat umowy społecznej dla górnictwa będzie dokument przygotowany przez stronę związkową. Podczas poniedziałkowego spotkania strony ustaliły również, że negocjacje będą kontynuowane w przyszłym tygodniu – poszczególne bloki tematyczne będą dyskutowane w zespołach roboczych z udziałem przedstawicieli różnych resortów.
Temat rozmów pomiędzy związkowcami a stroną rządową zdominował najnowsze wydanie Górniczej, które ukaże się w czwartek, 28 stycznia. W czwartym tegorocznym wydaniu naszego tygodnika przyglądamy się dokładnie prognozom transformacji, która czeka Śląsk, a co za tym idzie całą Polskę.
Przedstawiamy też podsumowania minionego roku w spółkach węglowych. Na ten temat rozmawiamy z dr. inż. Arturem Dyczko, zastępcą prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA do spraw technicznych i operacyjnych. O sytuacji firm okołogórniczych mówi natomiast Zdzisław Bik, prezes i dyrektor naczelny Grupy Fasing.
Tęgie mrozy to zwykle okres prosperity dla kopalń i sprzedawców węgla. Póki co jednak meteorolodzy raczej nie prognozują powrotu „Bestii ze Wschodu”. Efektem dużych mrozów, z którymi mieliśmy do czynienia, było zwiększone zapotrzebowanie na energię elektryczną. Jak pogoda przekłada się na sytuację w polskich spółkach? O tym także w najnowszej TG.
Górniczy telefon zaufania przy Wyższym Urzędzie Górniczym czynny jest 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Pomysł jego uruchomienia pojawił się 10 lat temu, po serii wypadków w kilku kopalniach. Od tego czasu znakomicie zdaje swój egzamin. Jakie wiadomości odbierają jego operatorzy? Odpowiadamy na to pytanie na naszych łamach.
Zapraszamy też tradycyjnie do działu Po szychcie, gdzie o swojej sportowej pasji opowiada Robert Krawenda, pracownik Oddziału GZL2 w ruchu Ziemowit kopalni Piast-Ziemowit.
Najnowsza Górnicza już w czwartek, 28 stycznia.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.