- Nie zbudujemy gospodarki wodorowej bez możliwości dystrybucji i magazynowania wodoru, w szczególności na dużą skalę. Rozwój tych obszarów to priorytet GK PGNiG, bo ma m.in. niezbędną infrastrukturę - powiedział prezes GK PGNiG Paweł Majewski. Dodał, że spółka nie wyklucza "zaangażowania w inne dziedziny gospodarki wodorowej w synergii z innymi uczestnikami tego rynku".
Majewski poinformował, że PGNiG SA "bierze aktywny udział w prowadzonych pod auspicjami rządu pracach nad założeniami rozwoju rynku wodorowego w Polsce".
Efektem prac będzie m.in. "Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z perspektywą do 2040 roku". Uchwała Rady Ministrów w sprawie przyjęcia dokumentu ma być przyjęta w I kw. br.
- Nie zbudujemy gospodarki wodorowej w Polsce bez możliwości dystrybucji i magazynowania wodoru, w szczególności na dużą skalę. Rozwój tych dwóch obszarów jest priorytetem GK PGNiG, bo mamy tu najwyższe kompetencje i niezbędną infrastrukturę. Nie wykluczamy jednak zaangażowania w inne dziedziny gospodarki wodorowej w synergii z innymi uczestnikami tego rynku - powiedział prezes Grupy Kapitałowej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA Paweł Majewski.
Jak mówił, rozwój sieci przesyłu i dystrybucji wodoru jest jednym z kliku priorytetów rządowej strategii.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Silnik wodorowy zrobiony z S-ioka podstawą gospodarki energetycznej.