9 i 23 grudnia oraz 4 stycznia na elewacji Spodka - architektonicznej ikony Katowic - laserowo wyświetlane będą życzenia i pozytywne przekazy, zaproponowane także przez samych mieszkańców miasta. Po kilkumiesięcznej przerwie wznowiona została także wieczorna iluminacja obiektu.
- Jako operator obiektu, w którym od marca nie odbyła się większość z zaplanowanych wydarzeń, musimy podejmować odpowiedzialne, często bardzo trudne decyzje. Jedną z nich było wyłączenie podświetlenia Spodka w ramach cięcia kosztów. To prawda, nie czuliśmy się z tym dobrze, ale też nie ukrywaliśmy, że szukamy rozwiązania - i znaleźliśmy je - poinformował we wtorek prezes zarządzającej Spodkiem firmy PTWP Event Center Marcin Stolarz.
Od marca Spodek nie był wieczorem podświetlony - wyjątkiem były np. akcje solidarnościowe lub kampanie o charakterze społecznym. Obecnie unikatowy obiekt znów jest dobrze widoczny po zmroku.
- Dzięki wsparciu partnerów, którym - tak jak nam - los 50-latka nie jest obojętny (w przyszłym roku minie 50 lat od uruchomienia Spodka - PAP), obiekt został ponownie podświetlony. I choć nadal ze względów epidemicznych nie mogą się w nim odbywać imprezy, chcemy zaproponować coś pozytywnego i jednocześnie absolutnie bezpiecznego, na zewnątrz - dodał prezes, zapowiadając niebawem trzy laserowe projekcje.
- Na fasadzie wyświetlimy życzenia i pokrzepiające przekazy; słowa, które - chcielibyśmy, by poprawiły nam nastroje, choć na chwilę - wyjaśnił Stolarz. Pierwszą projekcję zaplanowano na środę, natomiast od 10 grudnia br. poprzez profil Spodka w serwisie społecznościowym Facebook będzie można przesyłać propozycje życzeń do wyświetlenia przed świętami Bożego Narodzenia oraz na początku Nowego Roku.
- Spodek to serce Katowic. Zachęcamy, by właśnie tu podzielić się swoimi dobrymi emocjami - powiedział prezes PTWP Event Center. Podświetlenie obiektu oraz organizacja laserowych projekcji są możliwe dzięki umowie ze sponsorem - firmą energetyczną Tauron. Zarządca obiektu planuje rozwijanie współpracy z kolejnymi partnerami podświetlania Spodka.
Katowicki Spodek, oddany do użytku w 1971 roku, to jedna z najbardziej rozpoznawalnych ikon architektury w Polsce. Trybuny hali widowiskowo-sportowej mieszczą 11 tys. osób, kompleks zawiera m.in. lodowisko, basen, salę gimnastyczną oraz hotel. Obok Spodka znajduje się Międzynarodowe Centrum Kongresowe, gdzie obecnie mieści się szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.